Jam jest Legion - wydanie zbiorcze

Tłumaczenie: Jakub Syty
Cykl: Jam jest Legion (tom 1-3)
Wydawnictwo: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
Je suis Légion- intégrale
komiksy
czomicz

Rok 1942. Naziści są u szczytu swej potęgi. Ale alianci zaczęli już odnosić pierwsze zwycięstwa. Nigdy wcześniej ostateczny wynik konfliktu światowego nie był tak niepewny. Wywiad brytyjski wchodzi w posiadanie informacji o tajnej superbroni nazistów. Jest nią dziesięcioletnia rumuńska dziewczynka potrafiąca mentalnie kontrolować każde stworzenie zainfekowane choćby jedną kroplą jej...

Wywiad brytyjski wchodzi w posiadanie informacji o tajnej superbroni nazistów. Jest nią dziesięcioletnia rumuńska dziewczynka potrafiąca mentalnie kontrolować każde stworzenie zainfekowane choćby jedną kroplą jej krwi...

Trzymająca w napięciu mieszanka horroru, kryminału szpiegowskiego i political fiction w wykonaniu wyjątkowego duetu: uznanego scenarzysty francuskiego Fabiena Nury'ego (Pewnego razu we Francji, W.E.S.T.) oraz utalentowanego amerykańskiego rysownika Johna Cassaday'a (Astonishing X-Men, Planetary).

Nagroda Eisnera dla Johna Cassaday'a w kategorii najlepszego rysownika (Best Artist/ Penciller/ Inker) 2005 roku, m. in. za tom 1 Jam jest Legion: Tańczący faun.

źródło opisu: OMG! Wytwórnia Słowobrazu, 2017

źródło okładki: https://www.gildia.pl/komiksy/320025-jam-jest-legion-wydanie-zbiorcze

Arthaniel | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Ten komiks to taki typowy letni blockbuster. Dużo się tu dzieje, a mnogość wątków ma chyba na celu zamaskowanie faktu, iż to wszystko nie ma sensu. Bohaterowie (liczni) są tu tylko po to, by pchać akcję do przodu, ale poza tym niczego się o nich nie dowiadujemy; są tak płytcy i pretekstowi, że ich imiona wylatują z pamięci już podczas czytania. Niemniej jednak: pozycja jakiejś tam rozrywki dostarcza, więc sięgnąć można.

giera | 2017-02-20
Na półkach: Wydane w 2017

(...) Produkcja Fabiena Nury’ego (scenariusz) i Johna Cassadaya (rysunki) była w Polsce kiedyś prezentowana. W 2008 roku nieodżałowane wrocławskie wydawnictwo Sutoris zaprezentowało pierwszy album serii. Tym razem jednak otrzymujemy wydanie zbiorcze, które zawiera wszystkie trzy albumy serii. Całość od strony edytorskiej i redakcyjnej prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Tyle tytułem trochę przydługiego wstępu.

Akcja komiksu rozpoczyna się w 20 grudnia 1942 roku. Pierwsze sceny rozgrywają się w Londynie, gdzie w tajemniczych okolicznościach dochodzi do śmierci Victora Thorpe’a. W celu rozwikłania zagadki jego zgonu zostaje powołana specjalna komórka policji, która ma znaleźć odpowiedzi na pytania czy było to samobójstwo, czy może morderstwo. Rozwiązanie zagadki utrudnia fakt, że posiadłość milionera doszczętnie się spaliła. Czyżby komuś zależało na zatarciu śladów zbrodni? Powyższe pytania spędzają sen z powiek Stanleyowi Pilgrimowi, który przewodzi grupie. W tym samym czasie w innej...

Tversky | 2017-10-04
Na półkach: 2017