Chemia medyczna Podręcznik dla studentów medycyny

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
832003017X
zdrowie, medycyna

Podręcznik ten, oparty na długoletnim doświadczeniu dydaktycznym autora, zawiera zwięzłe i niezbędne wiadomości z zakresu chemii, która jest przedmiotem nauczania na pierwszym roku studiów medycznych, m.in. biochemii klinicznej i farmakologii. Omawiane zagadnienia, zgodne z programem nauczania obowiązującym na wydziałach lekarskich, podzielono na dwie zasadnicze części: Część I. Elementy chemii ogólnej i termodynamicznej, Część II. Elementy chemii organicznej i statyki biochemicznej.Przedstawione zagadnienia są podane w bardzo przystępny sposób i uzupełnione rycinami. Każdy rozdział kończy się streszczeniem, zawiera przykłady i sposoby rozwiązywania zadań, a także pytania i odpowiedzi.Sposób przedstawienia materiału sprawia, że jest to cenne źródło wiadomości niezbędnych nie tylko do zdania egzaminu z chemii, lecz także przydatnych latach studiów medycznych. Rok wydania: 2004;

książek: 2045
Jantarka | 2016-10-03