Bóg w wielkim mieście

Wydawnictwo: WAM
literatura faktu
paulet

Kogo spotkasz w wielkim mieście? Była jedną z wielu młodych, ambitnych dziewczyn, które zjeżdżają z całej Polski do Warszawy, aby spełnić swoje marzenia. Konsekwentnie realizowała plan na idealne życie. Praca kilkanaście godzin na dobę, perfekcja w każdym calu, błyskotki wielkiego miasta. Tylko dlaczego to wszystko nie dawało jej szczęścia? W końcu, wycieńczona pustką swojego życia,...

Kogo spotkasz w wielkim mieście?

W końcu, wycieńczona pustką swojego życia, zawołała: "Ratuj!". On zareagował od razu, jakby tylko czekał na ten krzyk. Przyszedł w łagodnym powiewie.
On - Bóg, który odpowiada na nasze wołania.

Ona - Katarzyna Olubińska, dziennikarka programu Dzień Dobry TVN. Autorka bloga "Bóg w wielkim mieście". Opowiada o swojej drodze do Boga, pięknie małych gestów, celebracji życia. Rozmawia z gwiazdami pierwszego formatu o sprawach, wobec których wszyscy jesteśmy równi: o miłości, przyjaźni, strachu, cierpieniu, śmierci, rodzinie, karierze, marzeniach, szczęściu. Co się zmienia, gdy najważniejsze wydarzenia życia przeżywa się razem z Bogiem?

W wielkim mieście muzyków - Krzysztof Antkowiak, Marika
W wielkim mieście mediów - Agnieszka Cegielska, Anna Kalczyńska-Maciejowska, Krzysztof Skórzyński
W wielkim mieście kucharzy - Wojciech Modest Amaro
W wielkim mieście aktorów - Sebastian Fabijański, Iza Miko, Maciej Musiał, Kamila i Tomasz Schuchardt, Krystian Wieczorek, Ida Nowakowska
W wielkim mieście sportowców - Marcin Gortat

Zmysłowa opowieść o Duchu z wielkim miastem tętniącym w tle. Bliskie rozmowy o sprawach najważniejszych.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2017

źródło okładki: materiały wydawnictwa

anika | 2019-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 05 lipca 2019

Książkę przeczytałam przypadkiem, z polecenia zachwyconej nią uczennicy. Dobrze mi się ją czytało, lekko i przyjemnie, w sam raz na upały. Jakiejś wielkiej głębi w wywiadach tam zamieszczonych ani tekstach pani Kasi nie znalazłam, urzekł mnie za to wygląd książki. Ma ona piękną okładkę (i piszę to, mimo, że nie cierpię różowego koloru), śliczne zdjęcia wewnątrz i jest pisana piękną czcionką. Książkę kierowałabym jednak raczej do młodych osób lub raczkujących w wierze, może je podbudować przykład znanych, otwarcie mówiących o Bogu ludzi. Dla mnie czytanie jej było raczej miłym relaksem.

Posiadacz | 2019-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Moja opinia na: https://posiadacz.blogspot.com/2019/06/bog-w-wielkim-miescie.html

pocahontas_88 | 2019-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Tak, tak i jeszcze raz tak. Nie wiem czy książka jest dobra czy też nie, nie jestem obiektywna, ale ta pozycja pojawiła się w moim życiu kiedy krzyczałam o pomoc... piękne wywiady, piękne wydanie, szczerość... polecam, nie będę się tu rozpisywać po prostu jeśli ktoś ma wewnętrzna potrzebę napewno sam tu trafi...

"Niezależnie od tego, po której stronie kościelnych murów dziś jesteś, jedno jest pewne: On Cię widzi i wszystko wie, wypatruje, nadstawia ucha, czeka dziś właśnie na Ciebie. Usłyszy twój krzyk, choćbyś był w najciemniejszej piwnicy. Nie ma znaczenia kim jesteś, jak bardzo ci nie wyszło i jak o sobie myślisz. Wystarczy, że do niego zawołasz"

Sięgnęłam po tę książkę w dość ciężkim okresie swojego życia i niejednokrotnie czytając wypowiedzi sławnych ludzi, którzy udzielali wywiadu autorce, uroniłam niejedną łzę. Jest to książka pełna pozytywnych myśli, które w codziennym życiu mogą nam naprawdę bardzo pomóc. Z pozoru oczywiste, lecz często o nich zapominamy, będąc w ciągłym biegu i w zasadzie nie mając czasu dla 'Boga w wielkim mieście". Warto znaleźć dla siebie chwilę, w której możemy po prostu odpocząć i porozmawiać o tym, co nas boli.

Freja78 | 2019-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2019

Wielcy ze świata mediów odsłonili trochę swojej intymności, tej największej, bo dotyczącej duszy.
Delikatnie utkane rozmowy odsłaniają Tego, który nie boi się wrzawy i zgiełku wielkiego miasta.
On jest zawsze przy Tobie, tylko daj szansę mu Cię znaleźć...

trojkowicz | 2019-01-25

Spróbowałem dzięki lubimyczytac.pl i się nie zawiodłem.
Książka - świadectwo wiary przedstawione przez wiele osób.
Ciekawe że znane osoby opisują "jak jeden mąż" odnaleziony
spokój w życiu. Brak zasad, imprezy, szaleństwa i oderwanie od Boga doprowadziło większość z nich do poczucia bezsensu i pustki.
Albo jeszcze dalej - do narkotyków lub na skraj samobójstwa.

marlenap1 | 2018-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Książka w przystępny sposób opowiada o relacji autorki z Bogiem i odkrywaniu wiary. Zawiera przemyślenia autorki oraz wywiady z ludźmi show-biznesu, którzy opowiadają się za wiarą.
W prezentowanych wywiadach widzimy ich punkt widzenia, momenty, w których zbliżyli się do Boga, ich codzienne czynności, dzięki którym uwielbiają Go i są z Nim w stałym kontakcie.
Dużo przemyśleń zawartych w książce po przeczytaniu zostaje z nami. Warto tu poszukać refleksji na temat Boga, część wziąć dla siebie i stosować w codziennym życiu. Osobiście pewne kwestie zapamiętałam i są dla mnie one godne uwagi. Książkę czytało się przyjemnie, lekko, na pewno warto do niej wracać, by na nowo odnaleźć Boga.

Magia | 2018-10-30
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Urzekła mnie i cieszę się, że takie książki istnieją.

Hania | 2018-10-21
Przeczytana: czerwiec 2018

Ta książka stoi na mojej półce, na specjalnym miejscu. Za każdym razem, kiedy na nią spoglądam, przypominam sobie kim jestem, na czyje podobieństwo zostałam stworzona...

Kasia Olubińska robi wspaniałą rzecz...Rozmawia o Bogu.
W jej książce rozmowy na temat Pana Boga odbywają się w bardzo przyjemnych okolicznościach. Zdjęcia oddają ten klimat, a ja miałam wrażenie, jakbym siędziała obok Kasi i jej gościa.

Autorka wybrała do swoich wywiadów znane osoby, między innymi Krystiana Wieczorka, Sebastiana Fabjańskiego, czy Marikę. Rozmowa z nimi, jest przepełniona dobrem i spokojem, bohaterowie opowiadają o swojej wierze i o tym, jaką rolę w ich życiu odgrywa Pan Bóg. Wspominają o zmianach, jakie zachodzą, gdy człowiek otworzy się na miłość i całkowicie zawierzy naszemu Panu.

Uwielbiam czytać te opowieści i robię to dość często, gdyż każdy z bohaterów zostawił w książce 'Bóg w wielkim mieście" wiele mądrości. A ja odnajduję co chwilę to nowe rzeczy i to takie, które napełniają mnie...

Sylwia | 2018-08-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018

Książka jest przepięknie wydana - ma fajny format, bardzo ładną okładkę, cudnie dobrany font, śliczne zdjęcia. Tak, to dlatego ją kupiłam, bo pojawiała się na wielu zdjęciach blogerek i cieszyła oko. Mniej cieszyła mojego nieuduchowionego ducha ;)
Pozycja jest naprawdę mocno przegadana i w czasie lektury zastanawiałam się... komu właściwie ma pomóc? Do kogo ma trafiać? Osoby wierzące nie wyniosą z niej wiele nowego, natomiast niewierzące - zirytują się i w sumie to lepiej żeby po nią nie sięgały. Podziwiam ludzi, którzy tak otwarcie mówią o swoim Bogu i że są w stanie powierzyć mu życie, ale... nie czyta się o tym jakoś doskonale. Przynajmniej nie w wykonaniu tej Autorki. Jest po prostu nudno, ale ładnie.