Wyzwanie czytelnicze LC

Bóg w wielkim mieście

Wydawnictwo: WAM
literatura faktu
paulet

Kogo spotkasz w wielkim mieście? Była jedną z wielu młodych, ambitnych dziewczyn, które zjeżdżają z całej Polski do Warszawy, aby spełnić swoje marzenia. Konsekwentnie realizowała plan na idealne życie. Praca kilkanaście godzin na dobę, perfekcja w każdym calu, błyskotki wielkiego miasta. Tylko dlaczego to wszystko nie dawało jej szczęścia? W końcu, wycieńczona pustką swojego życia,...

Kogo spotkasz w wielkim mieście?

W końcu, wycieńczona pustką swojego życia, zawołała: "Ratuj!". On zareagował od razu, jakby tylko czekał na ten krzyk. Przyszedł w łagodnym powiewie.
On - Bóg, który odpowiada na nasze wołania.

Ona - Katarzyna Olubińska, dziennikarka programu Dzień Dobry TVN. Autorka bloga "Bóg w wielkim mieście". Opowiada o swojej drodze do Boga, pięknie małych gestów, celebracji życia. Rozmawia z gwiazdami pierwszego formatu o sprawach, wobec których wszyscy jesteśmy równi: o miłości, przyjaźni, strachu, cierpieniu, śmierci, rodzinie, karierze, marzeniach, szczęściu. Co się zmienia, gdy najważniejsze wydarzenia życia przeżywa się razem z Bogiem?

W wielkim mieście muzyków - Krzysztof Antkowiak, Marika
W wielkim mieście mediów - Agnieszka Cegielska, Anna Kalczyńska-Maciejowska, Krzysztof Skórzyński
W wielkim mieście kucharzy - Wojciech Modest Amaro
W wielkim mieście aktorów - Sebastian Fabijański, Iza Miko, Maciej Musiał, Kamila i Tomasz Schuchardt, Krystian Wieczorek, Ida Nowakowska
W wielkim mieście sportowców - Marcin Gortat

Zmysłowa opowieść o Duchu z wielkim miastem tętniącym w tle. Bliskie rozmowy o sprawach najważniejszych.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2017

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Jolanta | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017

Pięknie wydana książka, okładka w różowym kolorze. I taka właśnie ta książka jest - "różowa", subtelna, sympatyczna.
Czyta się ją z przyjemnością, choć dla osób wierzących praktykujących nie zawiera może nic nowego. Rozmowy autorki z kilkoma znanymi, aktywnymi i zabieganymi ludźmi, potwierdzają, że wiara w Boga pomaga dbać o właściwe proporcje w życiu. Łatwiej się dzięki niej żyje. Nie znaczy to jednak, aby nie mieć przemyśleń, rozterek i czasami zwątpienia. Autorka i jej rozmówcy opowiadają o swoim spotkaniu i drodze do Pana Boga.
Nie jest to poradnik, ale książka pobudza do refleksji i wyzwala pozytywną energię, tym bardziej, że:
"W wielkim mieście panują zasady, które każdy zna, chociaż rzadko mówi się o nich otwarcie. Pierwszym i najważniejszym przykazaniem jest tu perfekcjonizm. W dobrym tonie jest mieć wszystko pod kontrolą, mieć idealną pracę, idealne ciało, idealne relacje. Słowem - być idealnym w każdej dziedzinie życia, znać się na wszystkim, a nade wszystko żyć...

Anna | 2017-05-04
Przeczytana: 04 maja 2017

"W Polsce w ostatnim czasie łatwiej być jawnym ateistą, który w ogóle w nic nie wierzy, niż katolikiem. "

Jestem wierząca i praktykująca. Sięgnęłam po książkę z ciekawości. Dużo zyskałam. Nawet wierzący czasami ma wątpliwości. Potrzeba takich publikacji, szczerych wyznań na temat Boga, wiary. Doceniam odwagę znanych ludzi, którzy dają świadectwo otwarcie mówiąc o swojej wierze.
Nie sposób się oderwać. Historie prawdziwe…GORĄCO POLECAM NIE TYLKO NIEDOWIARKOM, TAKŻE WIERZĄCYM.

Hania | 2018-10-21
Przeczytana: czerwiec 2018

Ta książka stoi na mojej półce, na specjalnym miejscu. Za każdym razem, kiedy na nią spoglądam, przypominam sobie kim jestem, na czyje podobieństwo zostałam stworzona...

Kasia Olubińska robi wspaniałą rzecz...Rozmawia o Bogu.
W jej książce rozmowy na temat Pana Boga odbywają się w bardzo przyjemnych okolicznościach. Zdjęcia oddają ten klimat, a ja miałam wrażenie, jakbym siędziała obok Kasi i jej gościa.

Autorka wybrała do swoich wywiadów znane osoby, między innymi Krystiana Wieczorka, Sebastiana Fabjańskiego, czy Marikę. Rozmowa z nimi, jest przepełniona dobrem i spokojem, bohaterowie opowiadają o swojej wierze i o tym, jaką rolę w ich życiu odgrywa Pan Bóg. Wspominają o zmianach, jakie zachodzą, gdy człowiek otworzy się na miłość i całkowicie zawierzy naszemu Panu.

Uwielbiam czytać te opowieści i robię to dość często, gdyż każdy z bohaterów zostawił w książce 'Bóg w wielkim mieście" wiele mądrości. A ja odnajduję co chwilę to nowe rzeczy i to takie, które napełniają mnie...

andzia12 | 2017-07-24
Przeczytana: 16 lipca 2017

"...w każdym człowieku jest dobro..."

Jest to chyba jedna z niewielu książek o takiej tematyce, która może zaskoczyć swojego czytelnika.
Zwłaszcza, że tak wiele znanych nam sławnych ludzi mówi otwarcie o Bogu i gdzie widzą Go w swoim życiu. W każdym miejscu, człowieku...

Polecam, bo dla mnie niektóre wywiady były zaskoczeniem! A na blog Pani Katarzyny co chwilę zerkam!

Myrusia | 2017-05-12
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Książka Katarzyny Olubińskiej to piętnaście wywiadów dotyczących wiary z tymi, którzy na co dzień goszczą w telewizji, na portalach plotkarskich, różnego rodzaju galach filmowych, sportowych czy muzycznych. Czytelnik poznaje rozmówców autorki, dla których chrześcijaństwo od dłuższego czasu jest istotnym elementem życia lub całkiem nową wartością. Dowiaduje się o zmaganiach Sebastiana Fabijańskiego, który wcale nie jest pokornym typem, ale dla którego Bóg jest istotny. Czyta o znanym z "Plebanii" Krystianie Wieczorku, który otworzył biznes z ojcem i który czuje obecność Pana każdego dnia. Markia opowiada tu o swoich wzlotach i upadkach. Bolesnym momencie, w którym zawołała do Stwórcy i uczepiła się modlitwy niczym liny ratunkowej. Maciej Musiał wspomina o tym, że chciałby dobrze przejść przez życie i nie wstydzić się tego, co zrobił po drodze, dlatego wiara to dla niego dobry GPS. Na kartach książki Wojciech Modest Amaro opowiada o swoim nowym projekcie oraz o tym, że czasami dobrze...

trona bogwwielkimmiescie.pl to niezmiernie mądre i ciekawe miejsce w sieci, w którym zadomowiłam się i do którego często powracam. Niesamowicie raduje mnie więc fakt, że teraz mam możliwość cieszyć się również jej wersją papierową. :)

"Bóg w wielkim mieście", to książka, do której aż chce się powracać. Pięknie wydana, opatrzona wieloma nastrojowymi fotografiami, pełna niesamowicie mądrych, ciepłych i bardzo intymnych słów, w których czuć nie tylko Boga, ale przede wszystkim głęboką, wielką, choć czasem trudną wiarę.
Autorka książki, Katarzyna Olubińska, jest znaną dziennikarką, związaną między innymi z programem Dzień Dobry TVN. W pewnym momencie swojego życia, zaczęła bardzo intensywnie poszukiwać Boga. Po przyjeździe do wielkiego miasta, w którym czekało na nią wiele atrakcji i możliwości, rzuciła się w wir pracy. Okazało się jednak, że bardzo szybko poczuła się wypalona i zagubiona. I jak to zazwyczaj bywa, gdy człowiek myśli że nie ma już nic, wtedy pojawia się ratunek. Tak...

marlenap1 | 2018-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Książka w przystępny sposób opowiada o relacji autorki z Bogiem i odkrywaniu wiary. Zawiera przemyślenia autorki oraz wywiady z ludźmi show-biznesu, którzy opowiadają się za wiarą.
W prezentowanych wywiadach widzimy ich punkt widzenia, momenty, w których zbliżyli się do Boga, ich codzienne czynności, dzięki którym uwielbiają Go i są z Nim w stałym kontakcie.
Dużo przemyśleń zawartych w książce po przeczytaniu zostaje z nami. Warto tu poszukać refleksji na temat Boga, część wziąć dla siebie i stosować w codziennym życiu. Osobiście pewne kwestie zapamiętałam i są dla mnie one godne uwagi. Książkę czytało się przyjemnie, lekko, na pewno warto do niej wracać, by na nowo odnaleźć Boga.

Klaara | 2017-05-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 maja 2017

Zawsze podziwiałam ludzi, którzy tak otwarcie potrafią mówić o swoich uczuciach, przeżyciach, często przecież intymnych. Z największym zainteresowaniem przeczytałam wywiad z Sebastianem Fabijańskim i Krystianem Wieczorkiem. Najbardziej infantylna i trochę rozczarowująca rozmowa to ta z Izą Miko. Jedyny mały minus - to zbyt nachalna reklama stacji TVN, w której pracuje autorka. Poza tym książka warta polecenia.

Kasia | 2017-10-04

Jedna z piękniejszych książek, jakie przeczytałam. Taka, do której można ciągle wracać i odkrywać coś nowego. Pełna wspaniałych historii i zapadających na długo w pamięci słów. O wierze we współczesnym świecie, o istocie wiary, o Bogu, który jest wszędzie i działa, naprawdę działa cuda, te większe i te mniejsze. Serdecznie polecam!

Paweł | 2017-06-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Wspaniale się czyta o Bogu. Świadectwa osób potrafią zaskakiwać i zmuszać do refleksji. I tak właśnie było i w tym przypadku. Świadectwo Pani Katarzyny oraz jej gości potrafi przemówić do serca, do zatrzymania się na chwilę i przemyślenia swojego życia. Wyjątkowa książka, wspaniała na uniwersalny prezent, ładnie się prezentuje i tematyka jest prześliczna. Sama forma książki jest także bardzo dobrze przemyślana. Świadectwo Pani Katarzyny jest porozcinane wywiadami z znanymi lub mniej ludźmi dla których wiara to jest fundament życia. Miło jest poczytać o tych, którzy podobnie jak ja próbują i chcą żyć wg zamysłów Jezusa i Boga.