literatura faktu
paulet

Kogo spotkasz w wielkim mieście? Była jedną z wielu młodych, ambitnych dziewczyn, które zjeżdżają z całej Polski do Warszawy, aby spełnić swoje marzenia. Konsekwentnie realizowała plan na idealne życie. Praca kilkanaście godzin na dobę, perfekcja w każdym calu, błyskotki wielkiego miasta. Tylko dlaczego to wszystko nie dawało jej szczęścia? W końcu, wycieńczona pustką swojego życia,...

Kogo spotkasz w wielkim mieście?

W końcu, wycieńczona pustką swojego życia, zawołała: "Ratuj!". On zareagował od razu, jakby tylko czekał na ten krzyk. Przyszedł w łagodnym powiewie.
On - Bóg, który odpowiada na nasze wołania.

Ona - Katarzyna Olubińska, dziennikarka programu Dzień Dobry TVN. Autorka bloga "Bóg w wielkim mieście". Opowiada o swojej drodze do Boga, pięknie małych gestów, celebracji życia. Rozmawia z gwiazdami pierwszego formatu o sprawach, wobec których wszyscy jesteśmy równi: o miłości, przyjaźni, strachu, cierpieniu, śmierci, rodzinie, karierze, marzeniach, szczęściu. Co się zmienia, gdy najważniejsze wydarzenia życia przeżywa się razem z Bogiem?

W wielkim mieście muzyków - Krzysztof Antkowiak, Marika
W wielkim mieście mediów - Agnieszka Cegielska, Anna Kalczyńska-Maciejowska, Krzysztof Skórzyński
W wielkim mieście kucharzy - Wojciech Modest Amaro
W wielkim mieście aktorów - Sebastian Fabijański, Iza Miko, Maciej Musiał, Kamila i Tomasz Schuchardt, Krystian Wieczorek, Ida Nowakowska
W wielkim mieście sportowców - Marcin Gortat

Zmysłowa opowieść o Duchu z wielkim miastem tętniącym w tle. Bliskie rozmowy o sprawach najważniejszych.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2017

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Jolanta | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017

Pięknie wydana książka, okładka w różowym kolorze. I taka właśnie ta książka jest - "różowa", subtelna, sympatyczna.
Czyta się ją z przyjemnością, choć dla osób wierzących praktykujących nie zawiera może nic nowego. Rozmowy autorki z kilkoma znanymi, aktywnymi i zabieganymi ludźmi, potwierdzają, że wiara w Boga pomaga dbać o właściwe proporcje w życiu. Łatwiej się dzięki niej żyje. Nie znaczy to jednak, aby nie mieć przemyśleń, rozterek i czasami zwątpienia. Autorka i jej rozmówcy opowiadają o swoim spotkaniu i drodze do Pana Boga.
Nie jest to poradnik, ale książka pobudza do refleksji i wyzwala pozytywną energię, tym bardziej, że:
"W wielkim mieście panują zasady, które każdy zna, chociaż rzadko mówi się o nich otwarcie. Pierwszym i najważniejszym przykazaniem jest tu perfekcjonizm. W dobrym tonie jest mieć wszystko pod kontrolą, mieć idealną pracę, idealne ciało, idealne relacje. Słowem - być idealnym w każdej dziedzinie życia, znać się na wszystkim, a nade wszystko żyć...

Anna | 2017-05-04
Przeczytana: 04 maja 2017

"W Polsce w ostatnim czasie łatwiej być jawnym ateistą, który w ogóle w nic nie wierzy, niż katolikiem. "

Jestem wierząca i praktykująca. Sięgnęłam po książkę z ciekawości. Dużo zyskałam. Nawet wierzący czasami ma wątpliwości. Potrzeba takich publikacji, szczerych wyznań na temat Boga, wiary. Doceniam odwagę znanych ludzi, którzy dają świadectwo otwarcie mówiąc o swojej wierze.
Nie sposób się oderwać. Historie prawdziwe…GORĄCO POLECAM NIE TYLKO NIEDOWIARKOM, TAKŻE WIERZĄCYM.

andzia12 | 2017-07-24
Przeczytana: 16 lipca 2017

"...w każdym człowieku jest dobro..."

Jest to chyba jedna z niewielu książek o takiej tematyce, która może zaskoczyć swojego czytelnika.
Zwłaszcza, że tak wiele znanych nam sławnych ludzi mówi otwarcie o Bogu i gdzie widzą Go w swoim życiu. W każdym miejscu, człowieku...

Polecam, bo dla mnie niektóre wywiady były zaskoczeniem! A na blog Pani Katarzyny co chwilę zerkam!

Myrusia | 2017-05-12
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Książka Katarzyny Olubińskiej to piętnaście wywiadów dotyczących wiary z tymi, którzy na co dzień goszczą w telewizji, na portalach plotkarskich, różnego rodzaju galach filmowych, sportowych czy muzycznych. Czytelnik poznaje rozmówców autorki, dla których chrześcijaństwo od dłuższego czasu jest istotnym elementem życia lub całkiem nową wartością. Dowiaduje się o zmaganiach Sebastiana Fabijańskiego, który wcale nie jest pokornym typem, ale dla którego Bóg jest istotny. Czyta o znanym z "Plebanii" Krystianie Wieczorku, który otworzył biznes z ojcem i który czuje obecność Pana każdego dnia. Markia opowiada tu o swoich wzlotach i upadkach. Bolesnym momencie, w którym zawołała do Stwórcy i uczepiła się modlitwy niczym liny ratunkowej. Maciej Musiał wspomina o tym, że chciałby dobrze przejść przez życie i nie wstydzić się tego, co zrobił po drodze, dlatego wiara to dla niego dobry GPS. Na kartach książki Wojciech Modest Amaro opowiada o swoim nowym projekcie oraz o tym, że czasami dobrze...

trona bogwwielkimmiescie.pl to niezmiernie mądre i ciekawe miejsce w sieci, w którym zadomowiłam się i do którego często powracam. Niesamowicie raduje mnie więc fakt, że teraz mam możliwość cieszyć się również jej wersją papierową. :)

"Bóg w wielkim mieście", to książka, do której aż chce się powracać. Pięknie wydana, opatrzona wieloma nastrojowymi fotografiami, pełna niesamowicie mądrych, ciepłych i bardzo intymnych słów, w których czuć nie tylko Boga, ale przede wszystkim głęboką, wielką, choć czasem trudną wiarę.
Autorka książki, Katarzyna Olubińska, jest znaną dziennikarką, związaną między innymi z programem Dzień Dobry TVN. W pewnym momencie swojego życia, zaczęła bardzo intensywnie poszukiwać Boga. Po przyjeździe do wielkiego miasta, w którym czekało na nią wiele atrakcji i możliwości, rzuciła się w wir pracy. Okazało się jednak, że bardzo szybko poczuła się wypalona i zagubiona. I jak to zazwyczaj bywa, gdy człowiek myśli że nie ma już nic, wtedy pojawia się ratunek. Tak...

Klaara | 2017-05-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 maja 2017

Zawsze podziwiałam ludzi, którzy tak otwarcie potrafią mówić o swoich uczuciach, przeżyciach, często przecież intymnych. Z największym zainteresowaniem przeczytałam wywiad z Sebastianem Fabijańskim i Krystianem Wieczorkiem. Najbardziej infantylna i trochę rozczarowująca rozmowa to ta z Izą Miko. Jedyny mały minus - to zbyt nachalna reklama stacji TVN, w której pracuje autorka. Poza tym książka warta polecenia.

Kasia | 2017-10-04

Jedna z piękniejszych książek, jakie przeczytałam. Taka, do której można ciągle wracać i odkrywać coś nowego. Pełna wspaniałych historii i zapadających na długo w pamięci słów. O wierze we współczesnym świecie, o istocie wiary, o Bogu, który jest wszędzie i działa, naprawdę działa cuda, te większe i te mniejsze. Serdecznie polecam!

Gosia | 2018-06-18
Przeczytana: 28 lutego 2017

Książka, której tematem jest Wiara, to są wywiady ze znanymi aktorami dziennikarzami właśnie o ich życiu i wierze. Ładnie wydana, ale jakoś tak średnio do mnie trafiła.

Paweł | 2017-06-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Wspaniale się czyta o Bogu. Świadectwa osób potrafią zaskakiwać i zmuszać do refleksji. I tak właśnie było i w tym przypadku. Świadectwo Pani Katarzyny oraz jej gości potrafi przemówić do serca, do zatrzymania się na chwilę i przemyślenia swojego życia. Wyjątkowa książka, wspaniała na uniwersalny prezent, ładnie się prezentuje i tematyka jest prześliczna. Sama forma książki jest także bardzo dobrze przemyślana. Świadectwo Pani Katarzyny jest porozcinane wywiadami z znanymi lub mniej ludźmi dla których wiara to jest fundament życia. Miło jest poczytać o tych, którzy podobnie jak ja próbują i chcą żyć wg zamysłów Jezusa i Boga.

Sylwinka | 2017-12-29
Przeczytana: 15 grudnia 2017

Piekna i ciepla opowiesc o wlasnej drodze do Boga. Tak w skrocie mozna opisac te ksiazke. Pelna osobistych przemyslen, wnioskow, doswiadczen, a takze piekne wywiady ze znanymi osobami z szolbiznesu, ktore odslaniaja inna twarz, pokazujac, jakimi wartosciami sie kieruja i jakie maja w zyciu priorytety. Ciekawa pozycja dla kazdego, nie tylko dla Katolika. Nienachalna, nie stronnicza, warto przeczytac chocby z czystej ciekawosci.