Bóg w wielkim mieście

Wydawnictwo: WAM
literatura faktu
paulet

Kogo spotkasz w wielkim mieście? Była jedną z wielu młodych, ambitnych dziewczyn, które zjeżdżają z całej Polski do Warszawy, aby spełnić swoje marzenia. Konsekwentnie realizowała plan na idealne życie. Praca kilkanaście godzin na dobę, perfekcja w każdym calu, błyskotki wielkiego miasta. Tylko dlaczego to wszystko nie dawało jej szczęścia? W końcu, wycieńczona pustką swojego życia,...

Kogo spotkasz w wielkim mieście?

W końcu, wycieńczona pustką swojego życia, zawołała: "Ratuj!". On zareagował od razu, jakby tylko czekał na ten krzyk. Przyszedł w łagodnym powiewie.
On - Bóg, który odpowiada na nasze wołania.

Ona - Katarzyna Olubińska, dziennikarka programu Dzień Dobry TVN. Autorka bloga "Bóg w wielkim mieście". Opowiada o swojej drodze do Boga, pięknie małych gestów, celebracji życia. Rozmawia z gwiazdami pierwszego formatu o sprawach, wobec których wszyscy jesteśmy równi: o miłości, przyjaźni, strachu, cierpieniu, śmierci, rodzinie, karierze, marzeniach, szczęściu. Co się zmienia, gdy najważniejsze wydarzenia życia przeżywa się razem z Bogiem?

W wielkim mieście muzyków - Krzysztof Antkowiak, Marika
W wielkim mieście mediów - Agnieszka Cegielska, Anna Kalczyńska-Maciejowska, Krzysztof Skórzyński
W wielkim mieście kucharzy - Wojciech Modest Amaro
W wielkim mieście aktorów - Sebastian Fabijański, Iza Miko, Maciej Musiał, Kamila i Tomasz Schuchardt, Krystian Wieczorek, Ida Nowakowska
W wielkim mieście sportowców - Marcin Gortat

Zmysłowa opowieść o Duchu z wielkim miastem tętniącym w tle. Bliskie rozmowy o sprawach najważniejszych.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2017

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/

Anna | 2017-05-04
Przeczytana: 04 maja 2017

"W Polsce w ostatnim czasie łatwiej być jawnym ateistą, który w ogóle w nic nie wierzy, niż katolikiem. "

Jestem wierząca i praktykująca. Sięgnęłam po książkę z ciekawości. Dużo zyskałam. Nawet wierzący czasami ma wątpliwości. Potrzeba takich publikacji, szczerych wyznań na temat Boga, wiary. Doceniam odwagę znanych ludzi, którzy dają świadectwo otwarcie mówiąc o swojej wierze.
Nie sposób się oderwać. Historie prawdziwe…GORĄCO POLECAM NIE TYLKO NIEDOWIARKOM, TAKŻE WIERZĄCYM.

książek: 1965
andzia12 | 2017-07-24
Przeczytana: 16 lipca 2017

"...w każdym człowieku jest dobro..."

Jest to chyba jedna z niewielu książek o takiej tematyce, która może zaskoczyć swojego czytelnika.
Zwłaszcza, że tak wiele znanych nam sławnych ludzi mówi otwarcie o Bogu i gdzie widzą Go w swoim życiu. W każdym miejscu, człowieku...

Polecam, bo dla mnie niektóre wywiady były zaskoczeniem! A na blog Pani Katarzyny co chwilę zerkam!

Myrusia | 2017-05-12
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Książka Katarzyny Olubińskiej to piętnaście wywiadów dotyczących wiary z tymi, którzy na co dzień goszczą w telewizji, na portalach plotkarskich, różnego rodzaju galach filmowych, sportowych czy muzycznych. Czytelnik poznaje rozmówców autorki, dla których chrześcijaństwo od dłuższego czasu jest istotnym elementem życia lub całkiem nową wartością. Dowiaduje się o zmaganiach Sebastiana Fabijańskiego, który wcale nie jest pokornym typem, ale dla którego Bóg jest istotny. Czyta o znanym z "Plebanii" Krystianie Wieczorku, który otworzył biznes z ojcem i który czuje obecność Pana każdego dnia. Markia opowiada tu o swoich wzlotach i upadkach. Bolesnym momencie, w którym zawołała do Stwórcy i uczepiła się modlitwy niczym liny ratunkowej. Maciej Musiał wspomina o tym, że chciałby dobrze przejść przez życie i nie wstydzić się tego, co zrobił po drodze, dlatego wiara to dla niego dobry GPS. Na kartach książki Wojciech Modest Amaro opowiada o swoim nowym projekcie oraz o tym, że czasami dobrze...

trona bogwwielkimmiescie.pl to niezmiernie mądre i ciekawe miejsce w sieci, w którym zadomowiłam się i do którego często powracam. Niesamowicie raduje mnie więc fakt, że teraz mam możliwość cieszyć się również jej wersją papierową. :)

"Bóg w wielkim mieście", to książka, do której aż chce się powracać. Pięknie wydana, opatrzona wieloma nastrojowymi fotografiami, pełna niesamowicie mądrych, ciepłych i bardzo intymnych słów, w których czuć nie tylko Boga, ale przede wszystkim głęboką, wielką, choć czasem trudną wiarę.
Autorka książki, Katarzyna Olubińska, jest znaną dziennikarką, związaną między innymi z programem Dzień Dobry TVN. W pewnym momencie swojego życia, zaczęła bardzo intensywnie poszukiwać Boga. Po przyjeździe do wielkiego miasta, w którym czekało na nią wiele atrakcji i możliwości, rzuciła się w wir pracy. Okazało się jednak, że bardzo szybko poczuła się wypalona i zagubiona. I jak to zazwyczaj bywa, gdy człowiek myśli że nie ma już nic, wtedy pojawia się ratunek. Tak...

Klaara | 2017-05-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 maja 2017

Zawsze podziwiałam ludzi, którzy tak otwarcie potrafią mówić o swoich uczuciach, przeżyciach, często przecież intymnych. Z największym zainteresowaniem przeczytałam wywiad z Sebastianem Fabijańskim i Krystianem Wieczorkiem. Najbardziej infantylna i trochę rozczarowująca rozmowa to ta z Izą Miko. Jedyny mały minus - to zbyt nachalna reklama stacji TVN, w której pracuje autorka. Poza tym książka warta polecenia.

Paweł | 2017-06-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Wspaniale się czyta o Bogu. Świadectwa osób potrafią zaskakiwać i zmuszać do refleksji. I tak właśnie było i w tym przypadku. Świadectwo Pani Katarzyny oraz jej gości potrafi przemówić do serca, do zatrzymania się na chwilę i przemyślenia swojego życia. Wyjątkowa książka, wspaniała na uniwersalny prezent, ładnie się prezentuje i tematyka jest prześliczna. Sama forma książki jest także bardzo dobrze przemyślana. Świadectwo Pani Katarzyny jest porozcinane wywiadami z znanymi lub mniej ludźmi dla których wiara to jest fundament życia. Miło jest poczytać o tych, którzy podobnie jak ja próbują i chcą żyć wg zamysłów Jezusa i Boga.

abuchta | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Zachęciła mnie... Kobieca, przyjemna okładka. Przeczytałam tytuł i zmarszczyłam czoło - o co tu chodzi? Wcześniej kojarzyłam autorkę z TVN, ale nigdy nie zaglądałam na jej bloga. Wahałam się, czy zaopatrzyć się w tę książkę, ale akurat jestem w takim momencie życia, że stwierdziłam, iż chcę poczytać o tym, jak to u innych się z Bogiem.

Oprawa graficzna i zdjęcia robią swoje, bo całość traktuje się, jak spotkanie z miłą koleżanką. Może i nie znajdzie się w tej książce odkrywczych myśli, ale momentami są to podsumowania refleksji, które pojawiają się w mojej głowie.

Nie do końca przemawia do mnie wachlarz osób, z którymi rozmawiała autorka - wiem, że są to popularne osoby, ale czy akurat one mogą być dla mnie autorytetami w temacie kontaktu z Bogiem? Kwestia sporna... Jednak ilość rozmówców pokazuje, jak odmienne jest podejście do tej sfery życia, chociaż tak naprawdę chodzi zawsze o to samo - o życie w zgodzie z Nim i otoczeniem.

Próżno szukać tu wzniosłych akapitów nad...

Karolina | 2017-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2017

Nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po tej książce, trochę się bałam, że przedstawiony w niej świat będzie zniechęcał drugiego człowieka do odnajdywania swojej drogi do Boga, w końcu wywiady ze sławnymi ludzmi, autorka również znana. A jednak obraz świata, Boga i dążenia do życia z Nim w zgodzie, w szczególności wtedy kiedy mieszka się w mieście, gdzie wszyscy zawsze biegną i żyją powieszchownie jest przedstawiony po prostu pięknie! Mi ta lektura dużo dała, pozwoliła sie odnaleźć, szczególnie w ostatnim czasie. Super, że Pani Kasia pisze i mówi o tym w co wierzy i ile jej ta wiara daje!

renka | 2017-05-24
Na półkach: Przeczytane, Religijne, 2017
Przeczytana: 24 maja 2017

Przepiękna książka, w subtelny sposób mówiąca o tym, że z Bogiem da się żyć na co dzień, że jest On obecny w każdej chwili naszego życia tuż przy nas. Cała książka przeczy też tezie, że wiara to jakiś anachronizm dla ciemnogrodu, a ludzie wierzący to nie zgorzkniałe dewoty i moherowe berety, ale osoby pełne pasji i radości życia, ludzie sukcesu, modnie i ładnie ubrani, wykształceni itp... Wielki szacunek dla autorki i wszystkich jej rozmówców za otwartość, szczerość i podzielenie się - często jakże intymnymi - doświadczeniami, czy wewnętrznymi przeżyciami. Zdecydowanie warto przeczytać.

Weronika | 2017-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2017

Przepięknie wydana, wartościowa książka, która może poruszyć nawet najbardziej zatwardziałe serce :)