Gdy nadchodzi świt

Tłumaczenie: Anna Iwińska
Cykl: Cynsterowie (tom 9)
Wydawnictwo: BIS
On a Wicked Gown

Młoda i piękna Amelia Cynster, znużona oczekiwaniem na odpowiedniego kandydata na męża, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i... sama oświadcza się Lucienowi Ashfordowi, należącemu do śmietanki towarzyskiej dżentelmenowi, którego od dawna kocha i o którym sądzi, że jest człowiekiem ubogim. Proponując mu małżeństwo z rozsądku ma nadzieję najpierw zawieść go przed ołtarz, a później w sobie rozkochać. Sprawy komplikują się, gdy Lucien, mężczyzna przystojny i inteligentny, któremu właśnie w tajemnicy przed całym światem udało się odzyskać rodzinną fortunę, zgadza się wprawdzie na małżeństwo, ale nie na szybki ślub, i postanawia sam uwieść Amelię.

kaktusowaona71 | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Nie czarujmy się.
Ta książka jest zwyczajnie słaba jak nowo narodzone kocię.
Akcja -
O ile w ogóle można przyjąć, że jakaś w tej książce istnieje- jest ślamazarna, monotonna, powtarzalna, przewidywalna i całkowicie nieciekawa ( no może poza kilkoma ostatnimi stronami, gdzie wreszcie zaczęło się coś dziać ).
Główny bohater Luc -
Nie wzbudził we mnie nawet grama sympatii, a co dopiero mówić o zauroczeniu.
Nie rozumiałam i niestety do teraz nie rozumiem, co ten facet tak naprawdę chciał osiągnąć. Niezrozumiałe były dla mnie również jego motywy, pokrętny i zawiły tok myślenia, oraz cel który sobie wyznaczył.
Główna bohaterka -
Przez postawę głównego bohatera, jej poczynania kompletnie straciły dla mnie na wiarygodności.
Jedno co w tej książce jest do przyjęcia, to jedynie niektóre sceny erotyczne. Pani Laurens po prostu umie o nich barwnie i obrazowo pisać. Tyle, że jak dla mnie było ich tu po prostu zbyt wiele, a na dokładkę, powtarzały się.
Podsumowując-
Tak jak mówiłam we...

Magdalena | 2012-03-13

Kolejna dobra książka. Nie powiem, że autorka jednak ma jedną i tą samą wizję relacji międzyludzkich szczególnie jeśli dotyczy to seksu...

No cóż. Znów fajne sytuacje jak to w jej książkach bywają i jej tradycyjny happy end.

Wilczyca | 2011-02-20

Świetna książka. Z resztą jak wszystkie tej autorki :)

magda822 | 2017-03-18
wrzos118 | 2017-02-25