Romans

Tłumaczenie: Jarosław Mikos
Wydawnictwo: G+J
5 (13 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
L'affaire

Amy Hawkins, młoda menadżerka, która dorobiła się fortuny w branży komputerowej, wybiera się do Francji, by nabrać ogłady. Swój program samodoskonalenia rozpoczyna w modnym alpejskim kurorcie, pełnym arystokratów i amatorów narciarstwa. Lawina niespodziewanie pochłania dwoje gości z hotelu Amy. Kiedy Brytyjski wydawca i jego młoda amerykańska żona walczą o życie w szpitalu, zjeżdżają się dzieci poszkodowanego a w różnym wieku, ślubne i nieślubne. Rozpoczyna się klasyczna rywalizacja spadkobierców. Amy, która miała nadzieję na miłe wakacje, daje się wciągnąć w gąszcz rodzinnych sporów. Na jaw wychodzą różnice narodowe, odmienne zwyczaje i prawa.

Humorystyczna, zabawna opowieść o młodej menadżerce Amy Hawkins, która spędza wakacje we Francji...śmieszne sytuacje pokazane, duża doza humoru śmiałam się na maksa,,,przyjemna i fajna książka do pośmiania,..takie książki lubię czasem poczytać dla odstresowania, na wesoło!!!

Nina | 2012-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Bardzo łatwa i przyjemna w odbiorze książka, która właściwie nie mówi o niczym konkretnym- po prostu jacyś bohaterowie i jakaś historia będące wytworem wyobraźni autorki. Postaci są bardzo różne i ciekawe a akcja wartka. Opowieść ta jest przepełniona też stereotypami narodowymi, nad którymi warto się zastanowić.

Mam jednak nieodparte wrażenie, że autorka chciała jednak coś przekazać. Mianowicie istotę samodoskonalenia- chociaż moim zdaniem główna bohaterka ukazuje w tym tylko swoją ignorancję i snobizm. Wydaje mi się również, że autorka (Amerykanka) chciała powalczyć trochę ze stereotypem głupich Amerykanów. I niestety, według mnie, nie wyszło- jak już napisałam głowna bohaterka, mimo swoich deklaracji i wysiłków, okazała się ostatecznie ignorantką. Co więcej w narracji napotkałam na kilka sformułowań, które są co najmniej niepoprawne (nie mają racji bytu)- mam nadzieję, że nie są to poglądy autorki (i nie obrazują jej wiedzy) tylko zwyczajna część narracji. No i ostatnia rzecz,...

Ewa | 2010-09-05
Przeczytana: kwiecień 2010

Diane Johnson z całą pewnością miała dobry pomysł na powieść - i to trzeba zaliczyć na jej plus. Jednakże z drugiej strony - zbyt dużo tu Francji i opisów zwyczajów jej mieszkańców.

Justyna | 2011-04-19
Przeczytana: 23 czerwca 2009

Humorystyczna historia opowiadająca o bogatej singielce, która spędza zasłużone wakacje w górskim francuskim kurorcie. Zabawnych sytuacji nie ma końca.

Sabi | 2015-11-22
Joan | 2015-05-21