Syzyf poezji w piekle współczesności. Rzecz o Wisławie Szymborskiej

Wydawnictwo: Kram
Syzyf poezji w piekle współczesności. Rzecz o Wisławie Szymborskiej
Anilewe

Efektowne i bogate studium krytyczne Anety Wiatr jest pierwszą pełniejszą próbą ogarnięcia fenomenu twórczego Wisławy Szymborskiej; rodzajem przewodnika po tekstach, ideach i problemach rzuconych na szerokie tło nurtów i zawirowań XX wieku. Autorka monografii, doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego, łączy polot młodości z erudycją i smakiem wytrawnego badacza, słuch poetycki z wyczuciem wartości, głębię analiz z brawurą języka.
Książka przywołuje ponad sto dwadzieświa utworów znakomitej Poetki, tegorocznej Laureatki Nobla, a kilkanaście z nich, w tym takie arcydzieła, jak: "Jeszcze", "Upamiętnienie", "Małpa", "Chwila w Troi", "Rozmowa z kamieniem", "Mozaika bizantyjska" czy "Akrobata", poddaje drapieżnej i błyskotliwej analizie, odbiegającej daleko od szkolnego szablonu.

źródło opisu: Blurb

Anilewe | 2017-01-07