Rosja. Kryminalne dzieje Imperium

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna
Basia

Książka obejmuje dzieje Rosji od jej prapoczątków aż do schyłku XX stulecia. Autor koncentruje się wyłącznie na systemie specyficznego, zbrodniczego kształtowania i sprawowania władzy. Pragnie wykazać, że system komunistyczny był logicznym następstwem represyjnej polityki książąt i carów nie tylko wobec poddanych, ale i najbliższych.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-30959203-rosja-kryminalne-dzieje-imperium

źródło okładki: http://bonito.pl/k-30959203-rosja-kryminalne-dzieje-imperium

Wkp | 2017-01-10

Dzieło Czarnowskiego, które miało obnażać mentalność Rosjan staje się odbiciem naszej własnej. A patrząc z takiej perspektywy osobiście czuję niedosyt pozycji pokazujących ciemną stronę Polski. Rzadko się o tym mówi, ale nasze własne dzieje są równie ciekawe i przerażające, szkoda więc że się o tym milczy.

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater https://sztukater.pl/ksiazki/item/19895-rosja-kryminalne-dzieje-imperium.html

MaxWielki | 2017-02-18
Kamil Maciąg | 2017-02-15