Wielkie odkrycia geograficzne - Królewskie Towarzystwo Geograficzne

Wydawnictwo: Debit
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Exploration Experience - The Royal Geographical Society
kendo777

Najlepsza książka o Wielkich odkryciach geograficznych jaka kiedykolwiek ukazała się na rynku w Polsce (a pewnie i na świecie). Książka będąca prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat doniosłych odkryć geograficznych i wypraw, które złożyły się na naszą dzisiejszą wiedzę o świecie. Przedstawia sylwetki pionierów dalekich podróży z czasów najdawniejszych i niemal współczesnych: od żeglugi Wikingów przez podboje hiszpańskich konkwistadorów po wyprawy wielkich polarników. Fascynujący tekst, wspaniałe ilustracje, unikatowe fotografię, a także zamieszczone tu bezcenne dokumenty historyczne sprawią, że lektura stanie się niezapomnianym przeżyciem. Niezwykle ekskluzywne wydanie zawierające również płytę CD z unikatowymi mapami historycznymi zadowoli najbardziej wymagającego konesera.

Wielkie odkrycia geograficzne to publikacja, której główną częścią jest 80-stronicowa książka z ponad 200 ilustracjami.

Wartościowym dodatkiem do książki jest ponad 30 unikatowych dokumentów, mających ogromną wartość historyczną, w tym:

- nakreślona ręką Shackletona mapa planowanej wyprawy na Antarktydę
- akwarela Davida Livingstone'a przedstawiająca Wodospady Wiktorii
- szkicownik Johna Hanninga Speke'a z rysunkami zwierząt afrykańskich
fragment traktatu z Tordesillas
- mapa odcinków Orinoko sporządzona przez Alexandra von Humbold

Ponadto zawiera płytę CD z 35 rzadkimi historycznymi mapami z obszernego archiwum Królewskiego Towarzystwa Geograficznego.

Całość książka + dodatki + płyta została umieszczona w twardym, kartonowym pudle.

Więcej: https://www.youtube.com/watch?v=03iBHQ4mvac

źródło opisu: http://wydawnictwo-debit.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo-debit.pl/

Macoma | 2017-03-01
Przeczytana: marzec 2017

Jest zawsze problem z oceną czegoś co już na początku jest określane mianem najlepszej ,najwspanialszej rzeczy jak pojawiła się w Polsce a może i na świecie. Wydawca w opisie bardzo chwali to dzieło ,które jest sporych rozmiarów albumem dodatkowo zamykanym w sztywnym opakowaniu. Pozycja jest trudno osiągalna - mnie udało się na nią trafić w jednej z bibliotek.
Co do wartości samego albumu. Pięknie wydany ,obfitujący w mapy ,zdjęcia ,przeróżne reprinty oraz wiele ,,smaczków,, w postaci kopii dawnych listów, odręcznie rysowanych map ,planów i traktatów. Natomiast sporym minusem jest skromna ilość tekstu , tematy są zaledwie zasygnalizowane ale czegóż można wymagać po albumie liczącym ZALEDWIE 80 stron. Znamienny jest tu fakt iż książka w bibliotece leżała na dziale młodzieżowym ...
Aż chciało by się aby takie opracowanie liczyło 300 - 400 stron i było na prawdę skarbnicą w zakresie odkryć geograficznych. A tak dostajemy jedynie pięknie opakowany album ,który jest dopiero wstępem do...

Na półkach