Narracja w powieści graficznej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
komiks, teoria, monografia, narracja
popularnonaukowa
Tokerip

NARRACJA W POWIEŚCI GRAFICZNEJ TO: • Pierwsza książka poświęcona w całości narracji w powieści graficznej • Najbardziej aktualne i szczegółowe omówienie opracowań oraz teorii • Oryginalne teksty źródłowe z obszarów badawczych USA, Europy Zachodniej, Środkowej i Wschodniej opatrzone komentarzem • Propozycje nowych narzędzi badawczych, terminów i koncepcji Wydaje się, że komiksowi w Polsce wciąż...

NARRACJA W POWIEŚCI GRAFICZNEJ TO:
• Pierwsza książka poświęcona w całości narracji w powieści graficznej
• Najbardziej aktualne i szczegółowe omówienie opracowań oraz teorii
• Propozycje nowych narzędzi badawczych, terminów i koncepcji
Wydaje się, że komiksowi w Polsce wciąż brakuje odpowiednio donośnego głosu naukowców i teoretyków. Wprawdzie ukazuje się pismo krytyczno-komiksowe, organizowane są sesje komiksologiczne, powstają doktoraty i ciekawe książki bibliograficzne, ale my, praktycy i fani komiksów, wciąż odczuwamy niedosyt naukowej debaty, pogłębionej o najświeższe dokonania teoretyków światowych. Dlatego książka dr Kamili Tuszyńskiej jest tak ważna – autorka prezentuje aktualny stan dyskusji o powieści graficznej i przedstawia własne
koncepcje. Fachowcom i zainteresowanym laikom przybliża historię, artystyczny język i narzędzia narracyjne gatunku. Mam nadzieję, że książka ta otworzy dyskusję o fenomenie, jakim jest powieść graficzna, tak wśród badaczy, jak i zwykłych (choć zapewne – tych bardziej zaawansowanych) odbiorców sztuki komiksu.
Tomasz Kołodziejczak,wydawca komiksów.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2015

źródło okładki: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2015

Tokerip | 2017-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

Ja nie wiem jak do końca ocenić tę książkę. Z jednej strony mamy do czynienia z profesjonalnym podejściem do tematu obejmującym 371 pozycji bibliograficznych na 416 stronach... z drugiej naprawdę trudno się w tym wszystkim połapać, zwłaszcza jeśli nie ma się w głowie atlasu słownictwa branżowego. Niewątpliwą zaletą tej książki są (jak dla mnie) ładnie narysowane obrazki. Kocham obrazki.

vivaadeal | 2017-01-14
Na półkach