Kod Stravinci

2005-01-01
2005-01-01
Artur Ubik
kod Da Vinci parodia

To nie jest jakaś wybitna książka o niezwykłych walorach artystyczno-literackich. Nie można jednak powiedzieć, że jest książką słabą, tym bardziej, że stanowi parodię jednej z moich ulubionych lektur Browna. Wielki szacunek za zabójczą okładkę oraz według mnie najbardziej rozkładający na łopatki motyw Poduszki-Pierdziuszki. "Kod StraVinci" to książka zabawna, lekka i łatwa. Jako minus mogę uznać jedynie irytujący zapis dialogów, który jednak ma swoje uzasadnienie, jako forma wykpienia francuzczyzny, jak mniemam.
Myślę, że po przeczytaniu "Kodu Leonarda Da Vinci" jest pozycją obowiązkową - czy to ze względu na naszą fascynację pierwowzorem czy też chęć jej jeszcze większego wykpienia. Jedno i drugie ta parodia jest w stanie dopełnić jeszcze bardziej i dobitniej.

nie doczytałam do końca - nudy

nie doczytałam do końca - nudy

16 / 2008

16 / 2008

Dosyć dobra parodia Kodu Leonarda da Vinci Dana Browna. Książkę szybko się czyta, ale jak dla mnie to jest na jeden raz. Nie specjalnie chcę do niej wracać.

Lekka, dowcipna i prosta w odbiorze parodia :) Polecam.

Lekka, dowcipna i prosta w odbiorze parodia :) Polecam.

Po przeczytaniu nachodzą mnie dwie myśli... 1. liczy się podróż a nie cel 2. idealnie pasowałyby tu postacie grane przez Leslie Nilsena po 1980 roku. Generalnie polecam lekką i przyjemną lekturę.

• Mam w poczekalni
  • 2010