The Impossible Vastness of Us

Samantha Young Wydawnictwo: Harlequin Teen literatura obyczajowa, romans
Harlequin Teen
2017-06-27
2017-06-27

Samantha Young jak zwykle mnie nie zawiodła. Po przeczytaniu opisu myślałam, że historia Eloise, Finna i Indii nie będzie miała czym mnie zaskoczyć i przekonać do siebie, jednak się znowu pomyliłam. Obserwowałam jak główna bohaterka musi poradzić sobie z całkowitą zmianą otoczenia i brakiem dotychczasowych przyjaciół przez przeprowadzkę, co było dla niej trudne do przyjęcia. Fascynujące było przyglądanie się temu jak rozwijają się relacje głównej trójki bohaterów i jak tajemnice jakie skrywają mogą na nie wpłynąć. Zakończenie też ciekawie skonstruowane. Jak najbardziej książka godna polecenia.

Świetna historia, gorąco polecam

Świetna historia, gorąco polecam

wciągająca opowieść. idealna dla nastolatków ale nie tylko

wciągająca opowieść. idealna dla nastolatków ale nie tylko

"Nieznośny ciężar tajemnic" to jedna z lepszych młodzieżówek jakie ostatnio czytałam. Bohaterowie są dojrzali i mają prawdziwe problemy, w większości za ciężkie jak na nastolatków. To piękna historia o walce z oczekiwaniami i uprzedzeniami, odnajdywaniu siebie i podejmowaniu trudnych decyzji. A także o tym, że każdy z nas potrzebuje kogoś po swojej stronie, nawet jeśli wydaje nam się, że łatwiej jest cierpieć w samotności.

Kiedy zaczynałam czytać tę książkę zastanawiałam się czy nie jestem za stara na czytanie książki o licealistach. Autorka jednak miło mnie zaskoczyła, bo była to świetna książka i nie było tam niczego dziecinnego.

Pomimo, iż bohaterami są w większości szesnastolatkowie to mamy tutaj do czynienia z poważnymi problemami i dorosłym podejściem do nich.

India Maxwell - główna bohaterka to dziewczyna, która w domu nie zaznała miłości, a nawet bezpieczeństwa. Po latach jej los się odmienia i wszystko zostaje wynagrodzone przez matkę, która naprawdę stara się by córka na nowo jej zaufała.

Dzięki nowemu otoczeniu i nowym znajomym odnajduje szczęście, ale również pomaga odnaleźć to szczęście innym.

Pozory mylą i bogaci też mają problemy. Wystawny dom bez miłości, szacunku i zrozumienia to tylko budynek mieszkalny nic więcej. Dom to rodzina i relacje między domownikami. Jeśli między nimi jest silna więź i wsparcie są w stanie przetrwać wszystko i wybaczyć sobie błędy z przeszłości.

Autorka porusza w swojej książce trudne tematy takie jak: alkoholizm, przemoc domowa, głód, przemoc psychiczna, a także problemy społeczności LGBT.

Temat osób LGBT jest pomijany i wciąż traktowany po macoszemu. Niestety większość ludzi jest uprzedzona wobec takich osób i traktuje je jak stwory z kosmosu, które zagrażają ludzkości.

To bardzo trudny temat i cieszę się, że coraz więcej autorów sięga po niego w swojej twórczości. Dzięki takim książkom buduje się świadomość skali tego problemu i czytelnik widzi jak destrukcyjnie wpływa otoczenie na osobę, która “kocha inaczej”.

Dla mnie książka Samanthy Young była bardzo ciekawa i serdecznie ją Wam polecam.

India Maxwell - główna...

Te historie gdzie młodzi ludzie walczą o swoje "ja" wywołują we mnie paletę emocji. Nie inaczej jest z tą książką. Historia trójki przyjaciół Indii, Finna i Eloise. Każdy z bohaterów przeżywa swoje koszmary i dramaty, każdy z nich musi walczyć. Ta opowieść to bitwa o przyjaźń, o akceptację ze strony rówieśników i rodziny. To historia o odbudowaniu wiary w siebie, o miłości rodzącej się między młodymi ludźmi i znów walce o przetrwanie tego uczucia.
Za każdym razem gdy w książce poruszony jest wątek LGBT zastanawiam się dlaczego tak trudno zaakceptować nam tę "inność". Nie oczekuję tu od nikogo odpowiedzi.
Książki Samanthy Young są wspaniałe, gdy je kończę mam chwilę na zastanowienie i refleksję.
Tak myślę sobie, dlaczego rodzice, dorośli krzywdzą swoje dzieci. Problem od wieków nierozwiązany. Co kieruje ludźmi, którzy ranią, biją i bezgranicznie chcą kontrolować swoje pociechy.
Pióro autorki jest bardzo lekkie dlatego łatwo wejść w historię. Sam tytuł odzwierciedla fabułę, ciężar tajemnic jakie niosą główni bohaterowie jest przytłaczający.
Dla mnie książki Samanthy Young mają dusze, czytając je mam wrażenie jakby mnie przenikały.
Są po prostu dobre. Szczerze je polecam.

Lubię twórczość autorki. Książka ta raczej jest kierowana do młodzieży, choć myślę, że każdy z nas znajdzie w niej dla siebie jakieś przesłanie. To opowieść o utracie wiary w siebie i próbie jej odbudowania wśród rówieśników, ale również o przyjaźni i rodzącej się miłości, która otoczona jest kłamstwami. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron, pochłonęłam ja w jeden dzień i na pewno sięgnę po inne pozycje autorki.

Przyznam że jak zaczynałam ją czytać, nie pokładałam w niej wielkich nadziei. Ot kolejna książka żeby się oderwać. Jednak po przeczytaniu stwierdzam że to naprawdę fajna książka i naprawdę się wciągnęłam. Moim zdaniem książka świetnie nada się dla młodzieży.

India wiedzie życie najpopularniejszej dziewczyny w szkole. Daje jej to poczucie bezpieczeństwa, które utraciła przez traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa. Jej poukładane życie wywraca się do góry nogami po przeprowadzce do Bostonu,do narzeczonego matki I jego córki. Nie jest łatwo zdobyć popularność wśród bogatej młodzieży. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej gdy między Indią i chłopakiem jej "nowej siostry" zaczyna kiełkować uczucie. Każde z nich skrywa tajemnicę. Jakie skutki będzie miało wyjście ich na jaw? Czy India odnajdzie szczęście w nowym miejscu? Przeczytajcie,a przekonacie się sami

"Nieznośny ciężar tajemnic" to młodzieżówka poruszająca bardzo ważne i trudne tematy. Nie znajdziemy tu scen ognistego seksu,a całą paletę emocji . Są wzruszenia,złość ,bezsilność,ale również radość ,nadzieja i miłość. Książkę czyta się bardzo szybko,jest tak wciągająca,że strony umykają nie wiadomo kiedy😊

Samantha Young - "Nieznośny ciężar tajemnic"
India Maxwell z dnia na dzień razem z matką przeprowadza się na drugi koniec kraju. Zmuszona jest porzucić swoje dotychczasowe życie, szkołę i przyjaciół. Dziewczyna przeżyła w dzieciństwie coś naprawdę okropnego i tę tajemnicę zabiera ze sobą. Zamieszkuje w nowym domu z mamą, jej narzeczonym i jego córką. Okazuje się, że nie tylko ona obawia się o swoje sekrety. Jej przybrana siostra i jej chłopak Finn też mają swoje tajemnice i nie są osobami za jakie uchodzą. India powoli zaprzyjaźnia ze swoją przyrodnią siostrą i z Finnem, ale czy opowiedzą sobie o swoich koszmarach i dramatach? Czy Indii uda się odnaleźć w ich świecie, czy znajdzie szczęście i miłość? To była bardzo poruszająca historia o przyjaźni, tolerancji, odkrywaniu własnej tożsamości i akceptacji nie tylko samego siebie, ale także drugiego człowieka.

Samantha Young - "Nieznośny ciężar tajemnic"