Kapitan Holik mówi....

Wydawnictwo: Nakładem autora
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Bedouin

Wspomnienia wojenne kapitana Antoniego Halika ps.Gazda, zastępcy dowódcy Obwodu AK Jasło, szefa dywersji Inspektoratu AK Jasło,żołnierza kampanii wrześniowej oraz porucznika Antoniego Zawadzkiego ps.Marek adiutanta dowódcyi szefa dywersji obwodu AK Jasło.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: google

monadia | 2017-09-01
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 01 września 2017

"Książka ukazuje wojenne losy kpt. Antoniego Holika "Pancernika", "Gazdy" i por. Antoniego Zawadzkiego "Teresy" - oficerów podkarpackiego Inspektoratu ZWZ - AK. (...) Autor opierając się na relacjach uzyskanych jeszcze przed ich śmiercią, przygotował do druku niezwykle cenny dokument bez którego niewątpliwie pamięć o tych dwóch wybitnych żołnierzach by zanikła (...)
Bogato ilustrowana i opatrzona wartościowymi przypisami praca dr Lecha Dzikiewicza serwuje budujące przykłady hartu ducha i patriotyzmu. Jest czynnym przyczynkiem do historii AK na Podkarpaciu. Zasługuje ze wszech miar na wydanie drukiem i powinna trafić do wszystkich bibliotek szkolnych" - Stanisław Dąbrowa-Kostka
Wszystko na temat tego, co można znaleźć w książce, jest w powyższym opisie, znajdującym się na okładce. Publikacja bogato ilustrowana, także kolorowymi zdjęciami.
Na początku rozdziałów wiersze poetów, dające jeszcze więcej do myślenia.
"Jeno wyjmij mi z tych oczu
szkło bolesne - obraz dni,
które czaszki...