Przy wspólnym stole

Tłumaczenie: Małgorzata Rak
Seria: Kolekcja Kushi Dango
Wydawnictwo: Dango
僕らの食卓 (Bokura no Shokutaku)
komiksy
Alderamin

Yutaka nie przepada za spożywaniem posiłków w towarzystwie. Pewnego dnia, podczas lunchu w parku, spotyka sympatyczne rodzeństwo, Minoru i Tane. Ich znajomość rozpoczyna się od lekcji klejenia ryżowych kulek i wkrótce zaczynają jadać w trójkę przy wspólnym stole. Z czasem Yutaka przyzwyczaja się do uroczych braci do tego stopnia, że zaczyna mu brakować ich obecności...

źródło opisu: Dango, 2017

źródło okładki: http://wydawnictwo-dango.pl/

Belcia70 | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Manga przeczytana w godzinę :D
Bardzo przyjemna i lekka kreska. Głównym bohaterem mangi jest Yutaka, cichy, zamknięty w sobie 23-latek który przez złe doświadczenia z dzieciństwa nie lubi spożywać posiłków w obecności innych osób. Pewnego dnia Yutaka przez przypadek poznaje Minoru i jego młodszego braciszka Tane który jest uroczym ale troszkę niegrzecznym dzieckiem. Yutaka i Minoru zaczynają się przyjaźnić i wspólnie gotować posiłki i wkrótce zdają sobie sprawę, że łączy ich coś więcej niż tylko jedzenie i przyjaźń :)

Manga na pewno należy bardziej do gatunku Shounen-ai niż do yaoi bo są tylko pocałunki i trzymanie za rękę ;)

Mi się ta manga bardzo podobała, była urocza, miła i cały czas miałam uśmiech na ustach gdy ją czytałam <3 Ogromnie polecam!

Kosz_z_Książkami | 2017-08-16

Wspólne posiłki, czy to z rodziną, czy bliskimi osobami stanowią ważny element życia każdego człowieka. Czy jednak można stworzyć mangę, w dodatku z gatunku yaoi, która będzie skupiała się właśnie na wspólnym spożywaniu posiłków? Ori Mita postanowiła udowodnić, że tak, a wynikiem tego jest tytuł Przy wspólnym stole. Serdecznie zapraszam do lektury recenzji pozycji od wydawnictwa Dango.

Yutaka jest typem samotnika, trudno mu się otworzyć przed innymi ludźmi, a już w szczególności nie lubi spożywać z innymi posiłków. Pewnego dnia spotyka małego Tanę i jego starszego brata Minoru. Maluch szybko przywiązuje się do Yutaki, a w szczególności do przygotowanych przez niego ryżowych kulek. Główny bohater nawet nie wie kiedy zgadza się nauczyć braci przyrządzać wspomniane danie. I tym sposobem rozpoczyna się historia o relacjach między ludzkich i wspólnych posiłkach, które ułatwiają wzajemne poznanie i nawiązanie nowych więzi.

Od razu zaznaczę, że nie przepadam za tytułami z gatunku yaoi...

Pepper | 2017-10-03
Na półkach: Mangi, Przeczytane
Przeczytana: 03 października 2017

Bardzo przyjemnie mi się czytało. Wzruszająca, ciepła historia. A mały Tane podbił moje serce ;)

Nie lubię używać słowa "słodkie", więc nie użyję, ale muszę się zastanowić, jakiego słowa w takim razie użyć...Cudne? Ciepłe? Dobre? Wszystko pasuje :)

Tevahr | 2017-09-24
Przeczytana: 24 września 2017

Taka prosta historia o jedzeniu i miłości, a tak dobrze się czytało. O ile to przyjemniejsze od tych wszystkich amerykańskich superbohaterów.

Martyna X | 2018-03-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 10 marca 2018

Bardzo urocza manga, fajna historia i postacie, polecam w 100%!

silwana | 2018-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2018

Bardzo urocza manga. Bez żadnych przerysowanych scen. Fajna kreska.

Kenji | 2018-06-21
Kyotka | 2018-05-26