Gwiezdna Twierdza

Cykl: Mądrość Wiedźmy (tom 2)
Wydawnictwo: Psychoskok
Monika

Raiana, jako władczyni swego klanu, ma sporo obowiązków na głowie, ale szeroki świat nie pozwoli jej na długo o sobie zapomnieć. Jest zmuszona ponownie wziąć udział w doniosłych wydarzeniach, mających wpływ na losy Krain Jasnego Słońca. To już druga wielka wyprawa młodej i zaradnej czarownicy Raiany po szerokim świecie – i znów bez jej zgody. Zawierucha wojenna dociera do jej kraju, Cormaen,...

To już druga wielka wyprawa młodej i zaradnej czarownicy Raiany po szerokim świecie – i znów bez jej zgody. Zawierucha wojenna dociera do jej kraju, Cormaen, i wiedźma zostaje przez nią rozdzielona od swego męża. Kierowana radami zjaw z Zaświatów oraz ścigana przez potężnych nieprzyjaciół, powoli odkrywa otchłanną, ponurą tajemnicę, kryjącą się za działaniami ich wrogów. Oto, bez cienia przesady, ponownie ważą się losy wszystkich wolnych krajów.

Może warto wspomnieć, że książki: Mądrość Wiedźmy oraz Gwiezdna Twierdza, doczekały się rozszerzenia w postaci darmowej gry planszowo-karcianej pod tytułem Opowieści z Czterech Krain, twórcą gry jest sam autor książek. Do ściągnięcia z tego linku: http://strefa-zrozumienia.pl/Oz4K-gra.pdf

źródło opisu: www.psychoskok.pl + edits

biblioteka
fabuła
kontynuacja tomu 1

Moja opinia
Cienkia i szybka,ciut lepsza.Więcej magii

AniaProszka | 2018-12-01

Mam mieszane uczucia, co do tej publikacji. Z jednej strony całkiem niezły pomysł, z drugiej strony realizacja - no taka sobie.

Monika | 2016-11-14

A co o głównej bohaterce powieści pisze sam autor (Marek Pietrachowicz):

Moja główna bohaterka, Raiana (oraz jej starsza i współczesna siostra - Hope Greenwood), narodziła się z zadziwienia nad światem i bezbłędną doskonałością przyrody – co znamionuje pierwszą z moich profesji, jako astrofizyka. Zresztą, doskonałość istnieje nie tylko w wielkiej skali - pojedyncze drzewo lub chmura jest też przepiękną doskonałością, którą można kontemplować.

Dalej, Raiana poprzez swe rady i przemyślenia, stała się swego rodzaju średniowieczną...

//Opinia do przeczytania również na: http://kaginbooks.blogspot.com/2016/12/33-gwiezdna-twierdza-marek-pietrachowicz_22.html

Raiana wróciła! Cieszycie się?
Ja, mówiąc szczerze, podeszłam do pozycji jak pies do jeża. Z jednej strony ciekawiło mnie, czy warsztat pana Marka Pietrachowicza się poprawił, czy wyciągnął wnioski i zmienił w jakikolwiek sposób wszystko, czy... nadal tkwimy w tym samym miejscu.
Rozczarowanie przyszło błyskawicznie jak celnie rzucona cegła. Mówię to z niejakim żalem i rozczarowaniem, bo bardzo liczyłam na to, że jednak coś się poprawi. A dostałam ciąg dalszy czegoś, co kompletnie mi nie przypadło do gustu...
Niestety, ale taka prawda. "Gwiezdna Twierdza" słabością nie wiele odstaje od "Mądrości wiedźmy". I jak w pierwszej części jeszcze można było przymykać oczy na wiele niedociągnięć i nielogicznych wstawek, tak tu już od pierwszych stron chciałam iść po mikser i wydłubać nim sobie oczy.
Panie Marku jak tak można, czytelnika...?
Krótko i na temat,...

Jula | 2016-11-14

Kolejna cześć cyklu „Mądrość wiedźmy”, który opowiada historie młodocianej wiedźmy Raiany. Wszyscy, którzy czytali cześć pierwszą z pewnością nie mogli doczekać się kolejnej, ale gwarantuje, że nawet ci, którzy „zaczną od tyłu” nie poczują się rozczarowani.

Raiana zdaje się odnalazła spokój. Wiedzie szczęśliwe życie u boku ukochanego męża i spodziewa się pierwszego dziecka. Niestety jako przywódczyni swego klanu będzie musiała wiele zaryzykować, by ponownie walczyć o los wolnych krain.

Akcja wciąga bardzo szybko i naprawdę trudno oderwać się od lektury. Myślę także, że panie gustujące w fantastyce będą zachwycone postacią Raiany, bo takich wiedźm brakowało w rodzimej literaturze!!!

izabella | 2017-11-08
Lady_Ivonna | 2018-12-13