101 Things That Piss Me Off

101 Things That Piss Me Off
rozrywka
angielski
popiszsieplay

"My old assisstent wrote a book. Preorder it cuz I fired her so now shes poor & I like doing charity 4 peple cuz I a good person" -Miranda Sings Most people might not get angry at someone for going the speed limit. Or for liking coleslaw or cantaloupe. Or for someone not responding to a ridiculously hilarious text message. Or reality show recaps. But lucky for you, Rachel Ballinger is not...

Most people might not get angry at someone for going the speed limit. Or for liking coleslaw or cantaloupe. Or for someone not responding to a ridiculously hilarious text message. Or reality show recaps. But lucky for you, Rachel Ballinger is not most people. She will yell at people and inanimate objects. Why? Because that person or thing Pissed. Her. Off.

101 Things That Piss Me Off is a quick-witted and comical collection based on Rachel's hit Youtube series "You Know What Pisses Me Off", featuring never-before-heard rants, along with photographs and illustrations to help demonstrate. Using light-hearted anger, Rachel aims to show that being heated, passionate and expressive about things we care for is important. And fun.

źródło opisu: https://www.amazon.com/101-Things-That-Piss-Off/dp/1250129303

źródło okładki: https://www.amazon.com/101-Things-That-Piss-Off/dp/1250129303