kryminał, groza, horror
czasopisma
Cthulhu

W najnowszym numerze OLSa: - Robert Shearman – opowiadanie z nagrodzonego zbioru Tiny Deaths – „Do diabła z tym wszystkim” – World Fantasy Award 2008 – niepublikowane w Polsce jak wszystkie opowiadania numeru - Mort Castle – “Obóz Cyganów” - Guy N. Smith – “Pod niebieskim kocykiem” - Piotr Kulpa – “Bismarck” - Thomas Ligotti – “Mam szczególny plan dla tego świata” ze wstępem Wojciecha Guni -...

W najnowszym numerze OLSa:
- Mort Castle – “Obóz Cyganów”
- Guy N. Smith – “Pod niebieskim kocykiem”
- Piotr Kulpa – “Bismarck”
- Mariusz „Orzeł” Wojteczek – „Ludzie jak psy”
- Marcelina Lewandowska – „Cień zamku”
- Jacek Piekiełko – „Na dnie jeziora”
- Artur Jastrzębowski – „Suplhuris olfactus”

-KOMIKS –(nowość) – Joanna Łańcucka – „Super gruba”

-Wywiad – Ramsey Campbell
-Wywiad – Edward Lee

PUBLICYSTYKA
- Magdalena Kwiatkowska - o kinowym horrorze, zombie i nie tylko...
- Olga Kowalska - kontynuacja Kanibala w literaturze.
- Paula Filip Szyszko – cykl – Za drzwiami prosektorium

• Pęknięta korona
  • Polowanie na El Chapo
  • Nie ma jak u mamy
  • Jeszcze będzie przepięknie
  • Chłopak, który wiedział o mnie wszystko
  • Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi
  • Virion. Obława
  • Stulecie Winnych. Opowiadania
  • Hipis
  • Czerwony alarm
  • Era dinozaurów. Od narodzin do upadku. Nowe odkrycia i fakty o zaginionym świecie
  • Królowa cukru

7,7 (10 ocen i opinii)
Jeszcze będzie przepięknie
Sabina Czupryńska

6,4 (5 ocen i opinii)
Chłopak, który wiedział o mnie wszystko
Kirsty Moseley

6,39 (237 ocen i opinii)
Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi
Ben Brooks

7,63 (19 ocen i opinii)
Galfryd | 2018-05-22
Na półkach: Horror, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 maja 2018

Czas szybko płynie i pora już na kolejny, czwarty numer OkoLicy Strachu.

Reklamowany jest on jako „wydanie specjalne”, na oko jednak wygląda podobnie do swych poprzedników – część literacka, ze sporym tym razem udziałem autorów obcych, wywiady i publicystyka.

Zacznijmy od opowiadań. Na początek jest Piotr Kulpa i tekst z jego zbioru „Teoria Rzeczy”, ale jako że zbiór czytany i oceniany będzie odrębnie – dlatego lekturę rozpocząłem od opowiadania Roberta Shearmana.

„Do Diabła Z Tym Wszystkim” to świetny tekst (8/10). Opowieść o przyjaźni zawartej w piekle pomiędzy zmarłym urzędnikiem a przebywającym w tej samej piekielnej celi psem ...Hitlera przez większość czasu wydaje się zabawną humoreską, by końcowym, przerażającym twistem wgnieść czytelnika w fotel. Świetne.

Mój ulubiony Guy N.Smith poradził sobie zaskakująco dobrze w „Pod Niebieskim Kocykiem” (7/10), wariacji na temat „Czarnego Kota”. Wiadomo, „kocie”opowiadania z reguły są dobre, GNS nic nie wydziwiał tylko z typową dla...

Pożeracz | 2017-02-02

Czwarty numer OkoLicy Strachu po raz kolejny serwuje nam różnorodne i interesujące grozowe kąski.
W bardzo wygodnym formacie wzrosła objętość, jak zwykle na pierwszy rzut oka cieszy okładka - tym razem w wykonaniu Mariano Villalby. Wypada rewelacyjnie również jako pocztówka (wszystkie 4 okładki dołączone zostały w takiej właśnie formie w ramach prenumeraty).
Na pierwszy ogień opowiadania:
Piotr Kulpa "Teoria rzeczy. Bismarck" - wciągający wir słów, prowadzący nas przez zmiany bohatera po zakupie książki w antykwariacie. Otchłań szaleństwa, w której przedmiot jest tylko pretekstem.
Robert Shearman "Do diabła z tym wszystkim" - piekielnie (dosłownie) dobry pomysł, ale za potraktowanie jamnika żony mój wewnętrzny zwierzolub jest zniesmaczony, oburzony i mówi opowiadaniu nie.
Guy N. Smith "Pod niebieskim kocykiem" - niesmak po Shearmanie wynagrodził angielski mistrz pulpy, krótko, mocno i krwiście. Bo z kotem się nie dyskutuje.
Mort Castle "Obóz Cyganów" - trudna tematyka obozów...

Maciek | 2018-04-24
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

Kolejna okolica i kolejna gromada świetnych opowiadań.W czwartym numerze na czytelnika czekają całkowicie odmienne historie.Rozpoczynając dość dziwną historią o psie,poprzez króla pulpy Guya N Smitha i jego opowiadanie z gatunku animal attack czy chociażby przedstawiciela weird fiction,Thomasa Ligotti.W powyższej odsłonie nie mogło zabraknąć także polskich autorów,wśród nich na uwagę zasługuje z całą pewnością Mariusz Wojteczek z swoim bajecznie ponurym opowiadaniem "ludzie jak psy" czy też "Suplhuris olfactus" Artura Jastrzębowskiego.
Oczywiście okolica nie byłaby pełna bez części poświęconej publicystyce-i tak czytelnik dostaje 6 artykułów z których najbardziej wstrząsającym okazał się cykl – "Za drzwiami prosektorium".
Dodatkowym plusem jest komiks-co prawda krótki ale pomysł i kreska zasługują na uznanie.

Indecent | 2017-08-18
j_us_tyna | 2017-05-28