Wiesz, kiedy umrzesz

Okładka książki Wiesz, kiedy umrzesz
Mort Castle Wydawnictwo: Phantom Books Horror horror
horror
Knowing When to Die (2017)
Phantom Books Horror
2020-03-31
2020-03-31
Wiesław Marcysiak, Robert Ginalski
Literatura amerykańska opowiadania grozy horror zbiór opowiadań

To zbiór jedenastu opowiadań, których motywem przewodnim jest śmierć. Młodość przemija, starość jest nieuchronna, a śmierć spotka każdego z nas u kresu życia.

Opowiadania wzbudzają niepokój i przygnębienie. Poruszają głęboko struny wrażliwości.

Forma podania jest oryginalna, autor ma specyficzny styl, który nie każdemu przypadnie do gustu. Te utwory ciężko ująć w...

Daje 4 i to tylko za okładkę. Tekst wymęczył mnie jak żaden inny. Nie wiem czy to wina tłumaczenia czy po prostu taki styl autora, ale większość tekstu to dla mnie zwykły bełkot. Opowiadania nie zostają długo w pamięci. A co najważniejsze, nie jest to typowy horror, bardziej opowiadania psychologiczne.

Mort Castle " Wiesz, kiedy umrzesz" to antologia podana w smakowitej formie. Jedenaście szans na spotkanie ze śmiercią. To ona stanowi epicentrum wszystkich opowieści. Tu, kostucha jest uwerturą dla każdej z tych krótkich historii . Nie jest traktowana, jak coś najgorszego. Nieuchronna, tak jak i starość. Młodość zaś przemija. Jest krótkotrwała. Nieuchronność tych zdarzeń,...

• 2021
  • Horror
  • 📄Opowiadania
  • Priorytet do kupienia
  • POSIADAM - Twarda oprawa
  • 🙏Chcę mieć! - FANTASTYKA
  • Książki

Dodaj cytat z książki Wiesz, kiedy umrzesz