To ja ci mamo poczytam - poziom 2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Pentliczek
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Agnieszka

Oto poziom II (10 książek) – trzecia część serii „To ja ci mamo poczytam”. Znowu spotykamy poznanych wcześniej bohaterów – Maję i Jasia. Towarzyszy im Olo – kot rozrabiaka, który nieustannie pakuje się w przeróżne tarapaty. Teksty w tym zbiorku są jeszcze bardziej rozbudowane. Przybywa więcej dłuższych słów, ale pozostajemy wierni idei czytania globalnego – wyrazy powtarzają się często, by dziecko łatwo mogło utrwalić sobie ich graficzny obraz.

Jak w poprzednich książeczkach prosimy, byście podczas wspólnego czytania wskazywali dziecku poszczególne wyrazy oraz by zabawa w czytanie odbywała się bez przymusu i tylko wtedy gdy i Wy, i Wasze dziecko macie na nią ochotę.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ada | 2017-06-27

Jesteśmy w posiadaniu tylko poziomu 2 (Wydanie I, Warszawa 2014), wielka szkoda, że poprzednie poziomy na chwilę obecną są niedostępne.
Synek rozpoczął czytanie tych książeczek w wieku około 22 miesięcy i od razu bardzo mu się spodobały. Zdania są proste, krótsze zwroty jest w stanie powtórzyć, widać że sprawia mu to przyjemność. Synek chętnie je czyta codziennie przynajmniej raz, czasem częściej. Jak siada do serii, to musi przeczytać od razu wszystkie, wkładając po kolei do pudełka. Już samo wkładanie i wyciąganie z pudełka jest dla niego frajdą.

Jestem bardzo wdzięczna za powstanie serii "To ja ci mamo poczytam"! Kolorowe ilustracje, krótkie zdania, przyjemne historie, duża czcionka - wszystko bardzo przyciąga synka uwagę. Jest wszystko na jego poziomie.

Jednak jest kilka rzeczy, do których muszę się przyczepić. Jestem oburzona, że w cz.6 "Olo i Jaś" pojawia się tekst: "To serek DANONE" i narysowany jest serek Danio! Uważam, że w publikacjach, które mają uczyć, kryptoreklama...

Na półkach