Zgłosuj na książki roku 2017

Śpiąca królewna

Tłumaczenie: Przemysław Janiga
Cykl: Disney Komiks DeAgostini (tom 8)
Wydawnictwo: De Agostini
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Sleeping Beauty
czary, wróżki, dobro, zło, miłość
komiksy
MAD_ABOUT_YOU

Dawno, dawno temu żył król Stefan wraz ze swoją małżonką. Gdy urodziła im się córeczka, nazwali ją Aurora, na cześć bogini jutrzenki Aurory. Na uroczystość z okazji narodzin królewny zaproszono wszystkich mieszkańców królestwa, a także króla Huberta i jego syna Filipa. Książę Filip i Aurora mieli być ogłoszeni narzeczonymi. Zjawiły się także trzy Dobre Wróżki: Flora, Hortensja i Niezabudka, które obdarowały Aurorę różnymi zaletami: Flora urodą, a Hortensja pięknym głosem. Zanim Niezabudka zdążyła złożyć swój dar, zjawiła się Czarownica, która przeklęła Aurorę. Zły urok miał sprawić, że w dniu swoich szesnastych urodzin przed zachodem słońca królewna zrani się w palec i umrze.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lidka | 2017-07-27
Przeczytana: 2015 rok

Komiks jako ciekawe rozwiązanie dla uczących się czytać dzieci. Krótkie teksty dużo kolorowych obrazków przykuwających uwagę.
Polecam :)

Sarcikk | 2017-08-23