Pod prąd

Wydawnictwo: Edipresse

Jestem chłopakiem z Krosna, któremu często idąc pod prąd udaje się spełniać swoje marzenia. Liderem, który umie prowadzić dialog i pociągać za sobą ludzi. Synem, bratem, kolegą i w końcu też partnerem Krzyśka. Człowiekiem kochającym i szanującym naturę, z empatią patrzącym na los zwierząt. Politykiem, który kocha Polskę, stawia na zrównoważony rozwój, nowoczesne, uczciwe państwo dające równe szanse każdemu, wspierające edukację i kulturę, zapewniające bezpieczeństwo i rozwój. Ale przede wszystkim jestem i zawsze będę sobą, Robertem Biedroniem.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Gosia | 2017-10-27
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 27 października 2017

Robert Biedroń - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków, osoba wesoła, kochająca zwierzęta, człowiek o wielkim sercu dla innych. W książce mamy okazję poznać jego polityczne poglądy, życiorys, odpowiada na wiele czasem trudnych pytań. Dla mnie osoba bardzo pozytywna, sama chciałabym mieszkać w Słupsku, którym zarządza. Bardzo dobrze i szybko czyta się tą książkę.

książek: 1901
Mlg | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

Sympatię do Roberta Biedronia czuję nie od dziś. Zawsze było mi miło patrzeć na jego roześmianą, otwartą, szczerą twarz. Podoba mi się jego niekonwencjonalne częstokroć zachowanie, tak niepodobne do sposobu postępowania reszty polskiej klasy politycznej (świadomie i celowo nie używam słowa 'elita'). Odpowiada mi jego widzenie świata: w jasnych pozytywnych barwach; jego chęć i potrzeba zmian; to, że widzi więcej i dalej. A także, że wierzy, że te zmiany uda się wprowadzić, że możliwa jest zmiana polskiego społeczeństwa. Cenię jego chęć dialogu, wrażliwość na grupy wykluczone, mniejsze, słabsze, a także bliskie mi zwierzęta. Robert Biedroń inaczej widzi rzeczywistość, inaczej chce ją kształtować (i robi to w Słupsku). I ja mu bardzo, bardzo, bardzo kibicuję.

AMisz | 2016-11-14
Przeczytana: 10 listopada 2016

Nigdy nie przepadałam za czytaniem wywiadów, tym bardziej wywiadów z politykami. Ale powiedzmy sobie szczerze - Robert Biedroń jest tak nietuzinkową postacią polskiej sceny politycznej, że trudno jest przejść obok tej książki obojętnie. A gdy zaproponowano mi prowadzenie z nim spotkania autorskiego - byłam zachwycona.
Książka jest niesamowicie szczera, momentami bardzo intymna. Biedroń opowiada o tym, jak ojciec znęcał się nad nimi fizycznie, a matka psychicznie, jak doszło do tego, że się ujawnił jako gej, jak to przyjęła jego rodzina. Opowiada o swoich miłościach, o tym jak poznał obecnego partnera. Ale też - co chyba najbardziej mnie zaskoczyło - o tym, że zbiera figurki maryjne!!!
Najciekawszy jest ostatni rozdział poświęcony polityce - znaleźć tam można opisaną wizję Polski według Biedronia - muszę przyznać, że to kusząca wizja i mam nadzieję, że za kilka lat Robert Biedroń zdecyduje się przejść do naprawdę wielkiej polityki i zawalczyć o normalną Polskę.

Alicja | 2017-01-16
Przeczytana: 2017 rok

Panie Robercie mam nadzieję, że zostanie Pan kiedyś naszym premierem. Podziwiam Pana za poglądy, sprecyzowaną wizję rozwoju Polski, a przede wszystkim za to, że tak wspaniale zarządza Pan Słupskiem. Dzięki Panu miasto powoli staje się perełką Pomorza. Cenię Pana również za to, że nie jest to jedynie czteroletnia wizja rozwoju, ale długofalowe działanie. Żałuję, że nie wszyscy potrafią prowadzić dialog, pełen zrozumienia i szacunku dla drugiej strony, który doprowadza do kompromisów i kompleksowych rozwiązań. Zawsze marzyłam o wyprowadzce nad morze, po przeczytaniu książki i Pana zachętom w niej zawartym, doszłam do wniosku, że Słupsk jest świetną alternatywą.
Pomijając wszystkie moje peany na temat Pana Roberta książka jest dobrze napisana. Bardzo przyjemna w czytaniu. Gorąco polecam :)

kasia1987 | 2017-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Zdecydowanie polecam. Warta uwagi. Jestem pełna podziwu dla Bohatera książki. Czytałam z przyjemnością.

CzytAśka | 2016-12-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Dlaczego mamy tylko jednego Biedronia? Gdyby było więcej takich ludzi, tak otwartych i życzliwie nastawionych do świata i ludzi wszystkim nam żyłoby się lepiej.

Uśmiech, energia, szczerość i wiarygodność, działanie na rzecz innych, czy to w skali makro czy lokalnie - to wszystko aż kipi z najpopularniejszego prezydenta w Polsce. Zazdroszczę Słupskowi 😀
I mam nadzieję, że jego wzorce i ideały rozpowszechnią się i znajdzie naśladowców wśród potencjalnych kandydatów na prezydentów innych miast. A potem wszyscy będziemy umieli kierować się dobrem ogółu a nie martyrologią i cierpiętnictwem obficie podlewanym naszą własną, polską żółcią.

Świetny człowiek! Bardzo fajna książka! Powinna być lekturą obowiązkową z WOS.

Avalarte | 2017-03-13
Przeczytana: 10 marca 2017

Uwielbiam Roberta Biedronia. Tę jego mądrość, otwartość, szczerość a przede wszystkim ciepło i optymizm, jakie wyczuwa się po tym co robi i mówi. Książka napisana ciekawie i z pasją. Rozmowa jest bardzo wciągająca i przy sprzyjających warunkach książkę można przeczytać w dwa dłuższe wieczory, bo naprawdę nie można się od niej oderwać. Oby więcej było takich osób jak Pan Robert w naszym kraju – wówczas Polska byłaby na pewno barwniejsza i bardziej przyjazna do życia. Ten wywiad-rzekę naprawdę warto przeczytać. Polecam!

| 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Bardzo budująca. Gorąco zachęcam do przeczytania! :) Polecam też spotkania autorskie z prezydentem Słupska. Niezmiernie mnie cieszy, że w konserwatywnym, katolickim kraju, polityk który cieszy się w sondażach największym zaufaniem, to gej demokrata. Nie wszystko stracone! :)

biebronka | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Dlaczego ten wywiad rzeka jest taki ciekawy? Bo to rozmowa z człowiekiem inteligentnym i dobrym, a przy tym "normalnym", co wśród polityków jest zaletą nie do przecenienia. Lubię ludzi, którzy wiedzą czego chcą i maja odwagę po to sięgać. Ktoś taki, jak Biedroń dzieli się pozytywna energia i zaraża optymizmem. Gdyby udało nam sie Go sklonować i wszystkie klony posadzić w sejmie, Polska stałaby sie krajem ludzi szczęśliwych i bogatych.
Świetnie przeprowadzona rozmowa, nawet sceptykom i uprzedzonym pozwala dojrzeć w Robercie Biedroniu człowieka, za którym warto podążać.

Jędrek | 2016-11-19
Przeczytana: 13 listopada 2016

Biedroń to gej, który zrobił karierę nie przez szokowanie swoją odmiennością, ale przez solidną, uczciwą pracę polityka i poważne traktowanie swoich wyborców.
W tym wywiadzie-rzece mówi oczywiście o sobie i swojej odmienności, ale nie z tego wynikają jego cechy charakteru i postawy życiowe. Może tylko tyle, że będąc przez swą odmienność na cenzurowanym musi więcej pracować i wyraźniej wyróżniać się na tle innych polityków. Bo chociaż o polityce jest tylko ostatni rozdział to czuje się w niej jako całości, że dotyczy znanego polityka. Trzeba przyznać, że polityka Biedronia to ciekawa alternatywa nie tylko dla rządów PIS ale też PO. Spekulacje o tym, że szybko zostanie prezydentem Polski trzeba włożyć między bajki, ale być może wokół niego i jemu podobnych niekoniecznie orientacją seksualną, wytworzy się nowy, ożywczy dla Polski klimat polityczny.