Nowe formy korupcji. Analiza socjologiczna sektora farmaceutycznego w Polsce

Wydawnictwo: Nomos
idaredalma

Książka Paulina Polak jest bardzo dobrą i nowatorską monografią korupcji przemysłowej. O ile dotychczas zwracano uwagą na indywidualne interakcje korupcyjne, o tyle tym razem korumpujące lekarzy jednostki są związane oficjalnie umową o pracę z legalnie istniejącym podmiotem, jakimi są koncerny farmaceutyczne. Skala zjawiska jest prawdopodobnie masowa a zakres globalny. […] Książka jest napisana jasnym językiem, a nawet bardziej teoretyczne fragmenty nie popadają w tak powszechny w tego typu opracowaniach żargon socjologiczny.
Z recenzji prof. dra hab. Jacka Kurczewskiego

Autorka wykazuje, że w stosunkach między przemysłem farmaceutycznym a lekarzami dominuje często motyw zysku finansowego, bez względu na interes pacjenta. Korporacja zawodowa, podobnie jak i powołane do tego instytucje państwa, w najlepszym wypadku przymykają na to oczy, a w najgorszym – czynnie w tym procederze uczestniczą. […] Książka może w sposób istotny przyczynić się do skonkretyzowania i ukierunkowania aktualnych debat na temat stanu państwa i społeczeństwa w Polsce. Jej potencjalnymi odbiorcami są nie tylko socjolodzy, politolodzy, ekonomiści i politycy społeczni, ale także przedstawiciele środowiska lekarskiego i przemysłu farmaceutycznego.
Z recenzji prof. dra hab. Antoniego Kamińskiego

źródło opisu: http://www.nomos.pl/