Róża_Bzowa

Codzienny słownik obrazkowy dla wszystkich maluchów. A w nim – ponad 200 pogodnie zilustrowanych słów, które układają się w jeden dzień z życia dziecka. Od rana do wieczora. Od poduszki pod głową do księżyca za oknem. Od przebudzenia do zaśnięcia. Na kartonowych stronach znajdziecie jedzenie, ubrania, zabawki, wizytę w parku, na placu zabaw i w zoo, kąpiel, części ciała oraz wiele innych...

Codzienny słownik obrazkowy dla wszystkich maluchów.

Na kartonowych stronach znajdziecie jedzenie, ubrania, zabawki, wizytę w parku, na placu zabaw i w zoo, kąpiel, części ciała oraz wiele innych rzeczy i zdarzeń bliskich każdemu dziecku.

Miłego dnia!

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-jeden_dzien.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-jeden_dzien.html

Monka | 2016-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2016

... od kilku dni mamy na naszej półce w biblioteczce kolejną ulubioną książeczkę ... moja A. mogłaby ją przeglądać i "czytać" na okrągło :-) ... jest nią "Jeden dzień" Aleksandry i Daniela Mizielińskich ... to ilustrowany słownik obrazkowy wydany przez Wydawnictwo Dwie Siostry ... znalazły się w nim słowa, które układają się w jeden dzień z życia dziecka ... każde słowo ma przypisany fantastyczny, kolorowy obrazek ... wszystko zaczyna się pobudką i śniadaniem później mamy m.in. owoce, warzywa, spacer, wizytę na placu zabawa, w zoo, zabawę w piaskownicy, różnorodne zwierzęta, zabawki, wieczorną kąpiel i zasypanie ... wszystko, co dla maluszka jest atrakcyjne ... co zna, lub chętnie pozna ... żywe intensywne barwy, wyraźne ilustracje, drukowane podpisy i kartonowe strony to atuty tej książeczki ... warto mieć ją w swoich zbiorach ... jest świetną alternatywą na długie zimowe wieczory ... przydaje się zarówno w domowym zaciszu, jak i świetnie nadaje się do terapii logopedycznej ......

bloglokomotywa | 2017-04-22

“Jeden dzień” to książka przeznaczona dla najmłodszych czytelników (kategoria wiekowa 1+). Jest to dosyć obszerna encyklopedia obrazkowa, zilustrowanych jest ponad 200 słów. Kolejność ułożona jest tak, aby przedstawić jeden dzień z życia małego dziecka i powiedzmy, że prawie się to udało. Najpierw pobudka w łóżeczku i ubieranie się, następnie śniadanie i zabawa. Potem spacer w mieście do parku i piaskownicy. Po spacerze obiad a później hmm.. wizyta w zoo, czyli kilka stron z różnymi zwierzętami. Trochę dużo tych atrakcji jak na jeden dzień. Na końcu kolacja, kąpiel, czytanie książek i zasypianie w łóżeczku.

Na każdej stronie znajdziemy różnej wielkości obrazki wraz z podpisami, wszystkie dotyczące przewodniego tematu danej strony. Bardzo dobrze przemyślana jest kolorystyka, ponieważ jest spójna w obrębie danej strony, ale jednocześnie bardzo różnorodna w ramach całej książki. Czyli na przykład mamy kolor niebieski dominujący na stronie o spacerze ulicami miasta, zielony nad...

Łukasz Puchalski | 2017-09-22
Na półkach: TaTa czyta

Jedna z ulubionych książek mojego syna. Uwielbia pokazywać pulchnym paluszkiem ilustracje w niej zawarte i pytać "o to?". Grube strony i mnóstwo fajnych prostych ilustracji to chyba wszystko czego potrzebuje roczne dziecko.

Paweł Banach | 2017-09-17
AnetaO | 2017-07-10