Ja - mój przyjaciel

Wydawnictwo: Nowy Świat

Krzysztof Boczkowski wydał ponad dziesięć zbiorów wierszy oraz przekłady poezji wybranych T.S.Eliota z obszernym komentarzem, Walta Whitmana, poetów amerykańskich i antologię Od Safony do Sylwiii Plath . W 1972 roku otrzymał nagrodę Czerwonej Róży, a potem dwukrotnie nagrodę Pegaza za przekłady, oraz inne nagrody poetyckie, jak również Indywidualną Nagrodę Naukową I stopnia Ministra Zdrowia za badania nad cytogenetyką człowieka.

rokita49 Boruta | 2014-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Wiersze czytam wyrywkowo i prawie każdy zmusza do pewnych refleksji.Podobają mi się.Intrygująca okładka z fragmentem "Ogrodu rozkoszy ziemskich" Hieronima Bosch.Sięgnąłem po piękny album Arkad Wilhelma Fraengera "Bosch" z dużą przyjemnością!

Paprykarz Szczeciński | 2013-05-11
Na półkach