Współczesne poglądy na choroby psychiczne

Seria: Omega
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
zdrowie, medycyna
Grzegorz

Choroby psychiczne są najczęściej - nawet wśród ludzi wykształconych - tematem-tabu podejmowanym niechętnie, ze skrępowaniem albo lękiem. A przecież zaburzenia psychiczne to nie tylko schizofrenia czy niedorozwój umysłowy; to także wszelkiego rodzaju nerwice, które zwłaszcza w dobie dzisiejszej, przy wzmożonym, pełnym napięcia życiu, stały się groźnymi chorobami społecznymi. Książka niniejsza przynosi wiadomości o poglądach na istotę i pochodzenie chorób psychicznych oraz odpowiedź na pytanie, co osiągnięto w dziedzinie psychiatrii, by zapobiec ich powstawaniu i skutecznie je leczyć.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1964

źródło okładki: Zdjęcie autorskie