Zgłosuj na książki roku 2017
Sasha

źródło okładki: http://tezeusz.pl/258800,auden-w-h-poezje.html

warszafka | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Poezja Audena jest echem okalającej go rzeczywistości, komentarzem do otaczającego go świata, komentarzem uczonym, trochę beznamiętnym i bezosobistym. Wraz ze zmianą perspektywy spojrzenia na świat zmienia się i treść wierszy. Ale ze wszystkich przebija zainteresowanie poety stanami emocjonalnymi człowieka - samotnością, niepokojem i lękiem. Tematy, które poruszał w swoich wierszach obejmują wiele dziedzin – psychologię, teologię, filozofię, politykę, ekonomię, socjologię, historię, geografię i sztuki piękne – z tego widać, że inspirowały go bardziej nauka i sprawy publiczne, a nie życie osobiste. Audena zapewne nie można zaliczyć w poczet liryków. Co dla mnie ważne nie brakuje w tym zbiorku wierszy „lżejszych” wybrzmiewających humorem i żartem, czego właściwie się nie spodziewałam.

KRZYSZTOF | 2017-11-03
Tania | 2017-05-08