Tym czasom/ For the Time Being

Okładka książki Tym czasom/ For the Time Being
Wystan Hugh Auden Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Biblioteka Mnemosyne poezja
poezja
Biblioteka Mnemosyne
For the Time Being
słowo/obraz terytoria
2016-12-15
2016-12-15
Stanisław Barańczak

Ogólnie przyjętą zasadą wydania krytycznego dzieła autora jest to, że cały aparat kryczyczny, jakkolwiek cenny i rozbudowany, jest wtórny w stosunku do samego utworu. Gwarantuje to czytelnikowi imię autora na okładce.

W przypadku „Tym czasom / For the Time Being” Audena tak nie jest. Zresztą, w przedmowie powiedziano wprost: „celem niniejszego wydania było opatrzenie...

• 02.Poematy
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego