Modus Vivendi

Wydawnictwo: Zapiski
Zapiski

Powieść debiutancka z życia młodzieży studenckiej, utrzymana w konwencji retrospekcji. Jest to opowieść o grupie przyjaciół, którzy usiłują sobie radzić w znanym i Tobie Czytelniku świecie, pełnym zła i niesprawiedliwości oraz przeciwieństw. Bohaterowie książki to ludzie z krwi i kości, targani namiętnościami, doznający rozterek, ale i prawdziwego szczęścia. Miłość przeplata się tu z nienawiścią, przyjaciele stają się rywalami. Życie sprawia, że młodzi bohaterowie muszą szybko wydorośleć i odpowiadać za własne decyzje.
W wyniku splotu wydarzeń główny bohater o imieniu Hektor, pochodzący z dobrego domu, staje się aniołem zemsty, który wymierza sprawiedliwość na własną rękę. Walcząc ze złem pewnego dnia sam schodzi na złą drogę. Opanowany manią zabijania znajdzie się w trudnej sytuacji.
Powieść może wzbudzić w czytelniku refleksje dydaktyczno-psychologiczne.