Tęsknię za tobą

Missing you
Tęsknię, Za, Tobą, Harlan, Coben
Pinkiman

Inne wydania

Wędrówki w przeszłość mogą być niebezpieczne, a pewnych spraw lepiej nie ruszać. Powiedzcie to Kat Donovan! Detektyw nowojorskiej policji Kat Donovan przeglądając profile na portalu randkowym, natrafia na zdjęcie byłego narzeczonego. Mężczyzna wiele lat temu złamał jej serce. Uczucia, które Kat starała się zepchnąć w niepamięć, teraz powracają ze zdwojoną siłą. Kobieta ma nadzieję, że złe...

Detektyw nowojorskiej policji Kat Donovan przeglądając profile na portalu randkowym, natrafia na zdjęcie byłego narzeczonego. Mężczyzna wiele lat temu złamał jej serce. Uczucia, które Kat starała się zepchnąć w niepamięć, teraz powracają ze zdwojoną siłą. Kobieta ma nadzieję, że złe wspomnienia z przeszłości zatrą się, a to niespodziewane odkrycie stanie się szansą na nowy początek. Dawny ukochany nie chce jednak odnawiać znajomości. Wygląda na to, że Jeff jest powiązany z gangiem oszustów żerujących na słabszych. Mężczyźni ci zajmują się porywaniem, okradaniem i mordowaniem ludzi zwabionych wizją płomiennego romansu w internecie. Dochodzenie, w które Kat jest zaangażowana, kwestionuje jej uczucia wobec wszystkich, których kiedykolwiek kochała: byłego narzeczonego, matki, a nawet brutalnie zamordowanego przed laty ojca. Zabójstwo policjanta do dziś nie zostało wyjaśnione. Teraz nadarza się okazja, żeby raz na zawsze zamknąć obie sprawy. Aby tego dokonać, Kat będzie musiała zagłębić się w mroczną przeszłość. Tylko w ten sposób pozna prawdę i przekona się, czy ma siłę, by przetrwać najgorsze.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Łokieć_Pana_D | 2016-07-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kryminał komercyjny w czystym wydaniu. Na wskroś amerykański. Literacki odpowiednik bezwartościowego ale smacznego hamburgera. Wsuwałem historię z apetytem. Gryz. Pozabija wszystkie, czy któraś się uratuje? Policjantko Kasiu do dzieła, ratuj duszyczki póki czas. Kolejny gryz. Zwabi zagubioną w swe szpony? Skusi i pożre? Przez Internet wciągnie jak wirtualny robal, wykorzystując tęsknoty ofiary? Jeszcze jeden kęs. Z keczupem. I już o krwi myślę, ile się jej na ostatnich stronach wyleje. Mniam.
Dobry, soczysty kryminał. I wcale nie taki bezwartościowy. Naszym miękkim podbrzuszem są pragnienia. Chcemy szalonego kochanka, czułego partnera, seksownej dziuni. Gdy taki/taka na horyzoncie (czyt. w necie) się pojawi - tracimy czujność.

Kiwi_Agnik | 2014-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Powieść - układanka.
Ogromną przyjemność sprawiło mi ułożenie jej w całość.
Każda część ze sobą współgra dzięki czemu powstaje wspaniały kryminał.

Fabuła przemyślana i świetnie napisana.

Mała Uwaga : tę książkę się pochłania!

Polecam.

książek: 2002
Strega | 2015-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2015

Połączenie ciekawej fabuły i bardzo sprawnego warsztatu pisarskiego dało efekt w postaci świetnego thrillera.
Książka wciąga, czasem zaskakuje, ale poszczególne wątki znajdują swoje wytłumaczenie i rozwiązanie. Słyszałam opinie, że Coben pisze swoje książki wprost taśmowo, ale ja nie znam jego innych pozycji, więc i porównania nie mam. Na podstawie "Tęsknię za tobą" wiem, że chętnie przeczytam inne książki tego autora.

Alicja | 2014-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2014

"Uważaj na ludzi, których miejsce jest w przeszłości. Nie wpuszczaj ich z powrotem do swojego życia". W ten sposób ostrzegano główną bohaterkę najnowszej powieści Cobena. Kat Donovan czterdziestoletnia policjantka doświadczyła w swoim życiu wiele bólu i cierpienia. Kilkanaście lat wcześniej straciła ojca, narzeczonego, z matką nie potrafi się porozumieć.Obecnie trafia na sprawę, która ma związek z przeszłością i zaczynają się "schody", budzą się wątpliwości.Mimo wielu ostrzeżeń prowadzi dochodzenie i na jaw wychodzą zaskakujące fakty.Chciała poznać prawdę lecz wciąż chowała głowę w piasek."Być może prawda jest lepsza od kłamstwa, ale nie zawsze nas wyzwala". Życie Kat to lata zmagań z bólem i samotnością, uwikłane w kłamstwa i tajemnice. W końcu dochodzi do wniosku,że powinna cieszyć się chwilą bieżącą, dbać o nią. Szczęście jest kruche, dlatego winna doceniać każdą chwilę i robić wszystko aby je chronić.Była zwolenniczką zasady Sherlocka Holmesa w której "ostrzegał, że nigdy...

ewula | 2014-12-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 grudnia 2014

,,Tęsknie za tobą"to thriller z bardzo dobrze skrojoną intrygą oraz pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji,nie brakuje również zaskakujących momentów,czyli posiada to co w tego typu literaturze lubię najbardziej. Coben w jednej z lepszych swoich odsłon!Polecam!

ZARAZA | 2015-02-12
Przeczytana: luty 2015

"Tęsknię za Tobą" to powieść bardzo dobra. Coben, jak zwykle ułożył ciekawą intrygę, zasypał nas tropami, które należy ułożyć w całość. Powieść wciąga i czyta się ją bardzo szybko, chociaż fabuła nie jest jakoś specjalnie oryginalna. Niemniej dobrze spędzony czas, trochę relaksu i emocji.

Ewelina229 | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Kat Donovan, świetna policjantka, która przejęła smykałkę tropiciela po swoim ojcu. Jest uparta, dąży do celu i nie odpuści dopóki nie dojdzie do prawdy.
Kiedy jej przyjaciółka w prezencie daje wykpiony dla Kat abonament na portalu randkowym, na początku podchodzi do tego sceptycznie, ale kiedy wieczorem postanawia sprawdzić cóż może ofiarować jej wirtualny świat. Po przejrzeniu setek ogłaszających się "idealnych" facetów, trafia na profil swojego byłego narzeczonego, który 18 lat temu najpierw jej się oświadczył a następnie zostawił i zniknął bez śladu.

Do Kat trafia nastoletni chłopiec, który informuję ją o zaginięciu matki, która kilka dni temu wyjechała ze swoim nowym chłopakiem na wycieczkę i przestała się odzywać. Dla Kat, sprawa wydaje się jasna, matka zakochala się i zapomniała o Bożym świecie, ale kiedy chłopak pokazuje jej zdjęcie mężczyzny z którym wyjechała matka - Kat zamiera widząc swojego byłego narzeczonego....

Serdecznie polecam :)

książek: 1937

„Tęsknię za tobą” Harlana Cobena to interesujący thriller, w którym czytelnik niczym puzzle odkrywa element po elemencie całą tajemnicę. Książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem, jak to u Cobena. Akcja biegnie wartko, pojawia się mnóstwo nowych tropów, cała historia mocno zaplątana, a zakończenie jak zawsze zaskakujące. Całkiem przyjemna rozrywka, przy której trudno o nudę. Dawno temu pokochałam twórczość H. Cobena, jestem mu wierna, chociaż odnoszę wrażenie, że już nie intrygują mnie jego powieści tak mocno, jak bywało to dawniej. Niemniej jednak polecam, gdyż powieść ma zajmującą fabułę, mnóstwo ciekawych postaci i zakończenie, które zaskakuje i nie pozostawia czytelnika z uczuciem niedosytu. Być może inni odniosą odmienne wrażenie, jednak ja już dawno temu zatraciłam gdzieś swój obiektywizm względem tego mistrza pióra. Dlatego oceniając jego książki w głównej mierze kieruję się swoją ogromną sympatią względem niego oraz jego twórczości, która kiedyś zachwyciła mnie i...

emindflow | 2014-10-18
Przeczytana: 17 października 2014

Harlan Coben wrócił do pisania dla dorosłych i od razu jest znacznie lepiej.
"Tęsknię za tobą" posiada wszystkie zalety typowe dla książek tego autora, a więc szybką akcję, interesującą fabułę, dobre dialogi, ciekawego głównego bohatera (w tej roli tym razem policjantka Kat Donowan) i zaskakujące zakończenie. I tak pewnie odbierze tę powieść większość czytelników, dla których jest to pierwsze spotkanie z Cobenem.
Trochę inaczej wygląda to z pozycji kogoś, kto przeczytał wszystkie wydane dotąd w Polsce książki tego autora.
Odnoszę nieodparte wrażenie, że to wszystko już było i mam do czynienia z taśmowym literackim produkcyjniakiem, który Coben ze swoim talentem i pracowitością jest pewnie w stanie wypuszczać co kwartał. Ponadto kolejny raz spotykam się z drażniącą manierą opierania fabuły na wydarzeniach sprzed wielu lat, które wyjaśniane są współcześnie.
Trochę nawydziwiałem, ale to nie zmienia faktu, że mamy do czynienia z książką, którą czyta się doskonale i która może stanowić...

wiejskifilozof | 2015-05-20

Coben.Super autor.Co z tego,że tworzy jak to mówią, dzieła małej wartości literackiej.
Mi się jego twórczość bardzo podoba :-)
Tęsknie Za Tobą.To moja pierwsza książka autora, którą kupiłem.Pozostałe miałem z biblioteki.
Może najpierw o fabule ? Otóż Kat Donovan,detektyw z Nowego Jorku szuka chłopaka na portalu randkowym.
Przypadkowo znajduje zdjęcie byłego faceta.
Wie, brzmi jak romans.Ale to typowa książka Cobena.
I tu niestety nie byłem zachwycony.Jak dla mnie za mało akcji.
Tego napięcia było, jak dla mnie za mało.
Szkoda,bo lubię autora.Ale tu mu nie wyszło.
Tylko ocena dobra.