Missing you
Tęsknię, Za, Tobą, Harlan, Coben
Pinkiman

Wędrówki w przeszłość mogą być niebezpieczne, a pewnych spraw lepiej nie ruszać. Powiedzcie to Kat Donovan! Detektyw nowojorskiej policji Kat Donovan przeglądając profile na portalu randkowym, natrafia na zdjęcie byłego narzeczonego. Mężczyzna wiele lat temu złamał jej serce. Uczucia, które Kat starała się zepchnąć w niepamięć, teraz powracają ze zdwojoną siłą. Kobieta ma nadzieję, że złe...

Detektyw nowojorskiej policji Kat Donovan przeglądając profile na portalu randkowym, natrafia na zdjęcie byłego narzeczonego. Mężczyzna wiele lat temu złamał jej serce. Uczucia, które Kat starała się zepchnąć w niepamięć, teraz powracają ze zdwojoną siłą. Kobieta ma nadzieję, że złe wspomnienia z przeszłości zatrą się, a to niespodziewane odkrycie stanie się szansą na nowy początek. Dawny ukochany nie chce jednak odnawiać znajomości. Wygląda na to, że Jeff jest powiązany z gangiem oszustów żerujących na słabszych. Mężczyźni ci zajmują się porywaniem, okradaniem i mordowaniem ludzi zwabionych wizją płomiennego romansu w internecie. Dochodzenie, w które Kat jest zaangażowana, kwestionuje jej uczucia wobec wszystkich, których kiedykolwiek kochała: byłego narzeczonego, matki, a nawet brutalnie zamordowanego przed laty ojca. Zabójstwo policjanta do dziś nie zostało wyjaśnione. Teraz nadarza się okazja, żeby raz na zawsze zamknąć obie sprawy. Aby tego dokonać, Kat będzie musiała zagłębić się w mroczną przeszłość. Tylko w ten sposób pozna prawdę i przekona się, czy ma siłę, by przetrwać najgorsze.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Łokieć_Pana_D | 2016-07-22

Kryminał komercyjny w czystym wydaniu. Na wskroś amerykański. Literacki odpowiednik bezwartościowego ale smacznego hamburgera. Wsuwałem historię z apetytem. Gryz. Pozabija wszystkie, czy któraś się uratuje? Policjantko Kasiu do dzieła, ratuj duszyczki póki czas. Kolejny gryz. Zwabi zagubioną w swe szpony? Skusi i pożre? Przez Internet wciągnie jak wirtualny robal, wykorzystując tęsknoty ofiary? Jeszcze jeden kęs. Z keczupem. I już o krwi myślę, ile się jej na ostatnich stronach wyleje. Mniam.
Dobry, soczysty kryminał. I wcale nie taki bezwartościowy. Naszym miękkim podbrzuszem są pragnienia. Chcemy szalonego kochanka, czułego partnera, seksownej dziuni. Gdy taki/taka na horyzoncie (czyt. w necie) się pojawi - tracimy czujność.

Kiwi_Agnik | 2014-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Powieść - układanka.
Ogromną przyjemność sprawiło mi ułożenie jej w całość.
Każda część ze sobą współgra dzięki czemu powstaje wspaniały kryminał.

Fabuła przemyślana i świetnie napisana.

Mała Uwaga : tę książkę się pochłania!

Polecam.

Strega | 2015-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2015

Połączenie ciekawej fabuły i bardzo sprawnego warsztatu pisarskiego dało efekt w postaci świetnego thrillera.
Książka wciąga, czasem zaskakuje, ale poszczególne wątki znajdują swoje wytłumaczenie i rozwiązanie. Słyszałam opinie, że Coben pisze swoje książki wprost taśmowo, ale ja nie znam jego innych pozycji, więc i porównania nie mam. Na podstawie "Tęsknię za tobą" wiem, że chętnie przeczytam inne książki tego autora.

Alicja | 2014-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2014

"Uważaj na ludzi, których miejsce jest w przeszłości. Nie wpuszczaj ich z powrotem do swojego życia". W ten sposób ostrzegano główną bohaterkę najnowszej powieści Cobena. Kat Donovan czterdziestoletnia policjantka doświadczyła w swoim życiu wiele bólu i cierpienia. Kilkanaście lat wcześniej straciła ojca, narzeczonego, z matką nie potrafi się porozumieć.Obecnie trafia na sprawę, która ma związek z przeszłością i zaczynają się "schody", budzą się wątpliwości.Mimo wielu ostrzeżeń prowadzi dochodzenie i na jaw wychodzą zaskakujące fakty.Chciała poznać prawdę lecz wciąż chowała głowę w piasek."Być może prawda jest lepsza od kłamstwa, ale nie zawsze nas wyzwala". Życie Kat to lata zmagań z bólem i samotnością, uwikłane w kłamstwa i tajemnice. W końcu dochodzi do wniosku,że powinna cieszyć się chwilą bieżącą, dbać o nią. Szczęście jest kruche, dlatego winna doceniać każdą chwilę i robić wszystko aby je chronić.Była zwolenniczką zasady Sherlocka Holmesa w której "ostrzegał, że nigdy...

ewula | 2014-12-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 grudnia 2014

,,Tęsknie za tobą"to thriller z bardzo dobrze skrojoną intrygą oraz pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji,nie brakuje również zaskakujących momentów,czyli posiada to co w tego typu literaturze lubię najbardziej. Coben w jednej z lepszych swoich odsłon!Polecam!

Jolka | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018

Harlan Coben jak zawsze mnie nie zawiódł.Jest on dla mnie mistrzem pióra.Jego styl pisarski,lekkość z jaką się czyta powieści sprawiają ,że w rękach mam niesamowitą książkę przy której nie będę się nudzić.
"Tęsknię za Tobą" to niesamowicie skonstruowany thriller,który porwał mnie od pierwszych stron.W początku musiałam trochę pogłówkować ,gdyż autor daje nam do rozwiązania nie jedną a kilka zagadek i trzeba je było jakoś połączyć.No i zaczęło się to co kocham w takich książkach.Niesamowita akcja pełna napięć,niepewności,tajemnic.Do tego przeszłość głównej bohaterki wkrada się aby odkryć to co skrywało się przez osiemnaście lat.Wszystko tu jednak do siebie pasuje a elementy układanki pasują do siebie idealnie.A i tematyka książki jest na czasie,gdyż porusza i temat portali internetowych,jak i problem homoseksualizmu ich odmienność i akceptacja.

ZARAZA | 2015-02-12
Przeczytana: luty 2015

"Tęsknię za Tobą" to powieść bardzo dobra. Coben, jak zwykle ułożył ciekawą intrygę, zasypał nas tropami, które należy ułożyć w całość. Powieść wciąga i czyta się ją bardzo szybko, chociaż fabuła nie jest jakoś specjalnie oryginalna. Niemniej dobrze spędzony czas, trochę relaksu i emocji.

Hana | 2018-07-28
Na półkach: Przeczytane, Coben Harlan
Przeczytana: 28 lipca 2018

Coben na prochach uspokajających. Historia rozwija się niespiesznie, żadnych karkołomnych zwrotów akcji. Całkowita zgodność czasu i przestrzeni, żadnych stukniętych i ekstrawaganckich. Zwykła, dość ciekawa historia. Kat Donovan, policjantka, jest postacią główną w tej historii. Ciekawska i dociekliwa kobieta. Wszystko zaczyna się od znalezienia na portalu randkowym swojego byłego narzeczonego… Minęło co prawda osiemnaście lat, ale serduszko drgnęło. Po drodze natykamy się na tajemnicę tatusia i sposób na dochodowy interes w sieci. Dobra czytanka na luzie, nieskomplikowana, lekko ckliwa, mało kryminalna. Polecam oczywiście.

mclena | 2018-03-13
Przeczytana: 13 marca 2018

"...ludzie, których dziś uważamy za "zaburzonych", dawniej bywali geniuszami w sztuce, nauce czy literaturze, lecz obecnie,za sprawą leków i diagnoz, temperujemy ich, ujednolicamy i otępiamy ich zmysły."

Miałam ostatnio konkretny zastój w czytaniu. Cokolwiek zaczynam ciągle czułam, że to nie to i tak doszłam do momentu, w którym miałam rozpoczęte sześć książek, wszystkie chciałam wywalić, aż w końcu uznałam, że albo Coben uratuje sytuację, albo rezygnuję z czytania na dłuższy czas. Harlan oczarował już od pierwszych stron i całe szczęście, bo nie wiem co bym zrobiła bez lekury pod ręką.
"Tęsknię za Tobą" okazała się jednak mimo wszystko mało błyskotliwą powieścią. Pierwszy raz zdarzyło mi się, żebym rozgryzła zagadkę Cobena już w połowie czytania, ale wcale mi to nie przeszkadzało, ale żeby nie było, kilka elementów mnie bardzo zaskoczyło. Harlan ma w sobie coś co sprawia, że czuję się zahipnotyzowana i nie spocznę, dopuki nie skończę książki. Bardzo podobało mi się zakończenie -...

Ewelina229 | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Kat Donovan, świetna policjantka, która przejęła smykałkę tropiciela po swoim ojcu. Jest uparta, dąży do celu i nie odpuści dopóki nie dojdzie do prawdy.
Kiedy jej przyjaciółka w prezencie daje wykpiony dla Kat abonament na portalu randkowym, na początku podchodzi do tego sceptycznie, ale kiedy wieczorem postanawia sprawdzić cóż może ofiarować jej wirtualny świat. Po przejrzeniu setek ogłaszających się "idealnych" facetów, trafia na profil swojego byłego narzeczonego, który 18 lat temu najpierw jej się oświadczył a następnie zostawił i zniknął bez śladu.

Do Kat trafia nastoletni chłopiec, który informuję ją o zaginięciu matki, która kilka dni temu wyjechała ze swoim nowym chłopakiem na wycieczkę i przestała się odzywać. Dla Kat, sprawa wydaje się jasna, matka zakochala się i zapomniała o Bożym świecie, ale kiedy chłopak pokazuje jej zdjęcie mężczyzny z którym wyjechała matka - Kat zamiera widząc swojego byłego narzeczonego....

Serdecznie polecam :)