Miasteczko Dry Water

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski

Woda ukryta głęboko pod ziemią zakazane źródło, które płynie przez historię ludzkości. Zapomniane miasteczko w Nowym Meksyku, gdzie zbierają się duchy, artyści, szamani, czarownice i... Wszelkie zło. To powieść o cudownych rzeczach, które przekształcają czas i rzeczywistość.

Maynard | 2012-08-31
Przeczytana: 07 maja 2002

Jedna z nielicznych książek do których wracam sukcesywnie co lat kilka. Właśnie przeczytałem ją po raz kolejny i mówię:
W S P A N I A Ł A !
i swojego zdania nie zmienię.
"Dry Water" to numer dwa (po "Narrenturmie") w moim osobistym rankingu "best of".
Karuzela wyobraźni, wartka akcja i wiele uzupełniających się, niczym puzzle, elementów. Duchy, religie świata, historia, przepowiednie, wielowątkowość, magia, a przede wszystkim ogromny hołd, szacun i ukłon w stronę pisarzy i czytelników literatury fantastycznonaukowej. Polecałem od pierwszego przeczytania i będę polecał nadal.
Tak więc...polecam!

LordNicolasLinoge | 2013-06-03

Ta książka stanowiła dla mnie niezwykle pozytywne zaskoczenie. Niska cena i niporozny wyglad skrywaly jednak w sobie jedna z najlepszych ksiazek fantastycznych, jakie kiedykolwiek wpadly w moje ręce. Nekromancja, szamanizm, podroz przez czas i proby zmiany swiata tworzą tutaj nizwykle smakowitą mieszankę.
Polecam

Seelenverkoper | 2013-04-18

Rzeka życia, szamani, wiedźmy i nekromanci. Spalony Konstantynopol przekręcanie imienia Judzyas przez żydów i gość w starym Wanie. Nie sądziłem, że książka za 5 złotych mnie wciągnie. dziś jest to zaczytany egzemplarz do którego ustawicznie wracam.

Tenshi | 2018-05-10
Michał Głowacz | 2017-09-12