Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Edra Urban & Partner
9788376092010
zdrowie, medycyna
youstyna

Publikacja jest skierowana do studentów medycyny, lekarzy wszystkich specjalności medycznych chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu patofizjologii oraz przygotowujących się do egzaminów specjalistycznych, wykładowców prowadzących zajęcia z patofizjologii, absolwentów uczelni medycznych zdających egzaminy LEP i LDEP, a także pielęgniarek. Podręcznik zawiera:: - opis najczęściej...

Podręcznik zawiera::
- opis najczęściej występujących stanów patologicznych leżących u podłoża choroby w poszczególnych narządach i układach
- omówienie wyników badań laboratoryjnych i ich znaczenie w diagnostyce chorób i praktyce klinicznej
- podstawy wiedzy z anatomii i fizjologii niezbędne do zrozumienia patofizjologii
- przypadki kliniczne jako podsumowanie poszczególnych rozdziałów wraz z pytaniami i zagadnieniami do dyskusji
- omówienie podstawowych objawów chorobowych
- starannie dobrane i opisane ryciny ułatwiające zrozumienie prezentowanych treści
- przejrzyste tabele będące podsumowaniem najważniejszych informacji
- dostęp internetowy do pełnej treści pierwszego wydania oryginalnego oraz innych materiałów służących do utrwalania wiadomości
Wydanie polskie zostało przetłumaczone i zredagowane przez zespół specjalistów z dziedziny patofizjologii z trzech ośrodków akademickich:: Białegostoku, Krakowa i Poznania.

źródło opisu: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/9475/tytul/...(?)

źródło okładki: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/9475/tytul/...»