Petersburski romans

Wydawnictwo: Magnum

Magiczna podróż w czasie po wspaniałych pałacach, ogrodach i ulicach Sankt Petersburga śladami osób, które przeżyły tu wielkie uczucie. Carów, sławnych artystów, poetów i pisarzy: Piotra I, Katarzyny II, Aleksandra I, a także Puszkina, Turgieniewa, Dostojewskiego, Balzaka, Majakowskiego... Książka, wydana w trzechsetną rocznicę założenia Sankt Petersburga, powstała na podstawie dokumentów z archiwów rosyjskich oraz niepublikowanych relacji z epoki.

butrus | 2017-06-15
Na półkach: Przeczytane, 2014