Budda i kwiat

Wydawnictwo: Sic!

Zebrane tu baśnie i opowieści zen z Japonii, Chin, Indii i Tybetu kryją w sobie myśli znacznie starsze niż chrześcijaństwo. W książce Czytelnik znajdzie zarówno odmienne spojrzenie na świat, jak i bezcenną przyjemność czytania. Szczególnie wtedy, gdy barwne , pełne humoru i czułości opowieści ilustrują proste szczęście płynące z doświadczania życia. Za pomocą techniki paradoksu i zaskoczenia, autor odkrywa cudowność ukrytą w codzienności.

książek: 2044
SEKAi | 2016-01-16

Bardzo fajny zbiór opowieści i przypowieści Zen, z tego wiele z nich jest praktycznych, podobne książki pisał Anthony de Mello - min. "Modlitwa Żaby".

Kevorkian | 2013-05-03
Przeczytana: 2003 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ja jestem wrzaskun, a ta książka uspokaja mnie i wycisza za każdym razem nie nużąc przy tym; choćby za to zasługuje na 10 gwiazdek

Dociekliwy_Kotek | 2011-08-20

Po wpadce, jaką była książka Zbigniewa Królickiego lektura "Buddy i kwiatu" była miłą odskocznią: nie odchodząc od formy bajek, opowiastek i anegdot, autorowi udaje się powiedzieć o buddyzmie i filozofii Wschodu tyle, żeby zainteresować i zachęcić do szukania dalej - a przy tym nawet ten, kto uzna, że to jednak nie jego temat, nie znuży się tą książeczką.

synsepal | 2016-07-22
ChiHeng | 2016-04-16