Uśmiech Buddy, Humor zen

Humour zen
buddyzm, zen
religia
Maga

Henri Brunel przez ponad trzydzieści lat uczył hatha-jogi. Jest autorem wielu popularnych we Francji książek poświęconych m.in. ptakom, modlitwie, relacji mistrz-uczeń. Najbardziej znane z nich to: La méthode du chat i Du guide de relaxation pour ceux qui n'ont pas le temps. W Polsce ukazała się jego książka Budda i kwiat. Najpiękniejsze baśnie i opowieści zen (Sic! 2003). Uśmiech Buddy to opatrzone komentarzem opowieści i haiku, w których przejawia się humor zen.

Humor jest wolnością zen. Zuchwale kołysze drzewem doktryn. Zaprasza do prostoty Miłości bez granic, do niewyczerpanej cierpliwości, do przyjęcia wszystkiego i wszystkich. Uchyla „drzwi bez drzwi” Przebudzenia. Prolog

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-sic.com.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-sic.com.pl/