Pamiętnik kobiety cudzołożnej

Wydawnictwo: Bellona, Świat Ksiązki
Diary of an Adulterous Woman
erotyka,
Bożena

Pamiętnik kobiety cudzołożnej to historia miłości opowiedziana trzykrotnie z trzech punktów widzenia: Guida, Avivy i Charliego, tworzących osobliwy trójkąt: zakochany w Avivie Guido opowiada o niej i swoim uczuciu dawno niewidzianemu przyjacielowi, Charliemu. Niepewna siebie i swej przyszłości Aviva szuka tymczasem pomocy u psychologa, którym okazuje się Charlie. On nie mówi jej, że zna i przyjaźni się z Guidem, a jemu z kolei nie mówi o spotkaniach z Avivą. Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że zarówno Guido, jak Aviva mają rodziny, ona zazdrosnego męża, on nieszczęśliwą żonę. Język powieści, pełen dwuznaczności i niedopowiedzeń, stanowi element gry, zabawy, lecz także tajemnicy i kłamstwa. Pamiętnik kobiety cudzołożnej to nie tylko erotyczna powieść „dla dorosłych”, zapis miłosnych uniesień kochanków, lecz wnikliwa analiza zdrady, zazdrości i dwulicowości.Seksowna, dowcipna, psychologicznie złożona książka, wnikliwe studium postaci. Leviant stworzył genialną romantyczną farsę w duchu Zeszytów Don Rigoberta Mario Vargasa Llosy. „Publishers Weekly” Seks, zdrada i przyjaźń łączą się ze sobą w opowieści o trójkącie miłosnym pełnej elementów tragicznych i akcentów humorystycznych. „Corriere della Sera”

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8754

źródło okładki: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8754

Pani_Wu | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Cudzołóstwo to grzech zawarty we wszystkich „dekalogach” każdej religii oraz we wszystkich pisanych i niepisanych zasadach współżycia społecznego. Czyn niemoralny. Zdaje się także być najczęściej łamanym zakazem. Kto nigdy nie zgrzeszył, bodaj w myślach, niech dalej nie czyta recenzji.

Bohaterami powieści są Amerykanie żydowskiego pochodzenia, niezbyt ortodoksyjni, popełniający błędy, w tym grzech cudzołóstwa. Szukając usprawiedliwienia dla swoich czynów cytują cudowne, żydowskie szmoncesy, wymyślają własne, pokrętne teorie.♥
Głównych bohaterów, Charliego i Guida, poznajemy podczas spotkania klasowego, zorganizowanego po wielu latach od skończenia szkoły. Była to klasa wyłącznie męska. Dawni uczniowie, teraz mężczyźni w sile wieku, snują wspomnienia, w tym, te najbardziej emocjonujące – związane z dziewczynami, a potem, z kobietami.
Książka jest przesycona erotyzmem, zaskakującym słownictwem, humorem i psychologiczną głębią. Nie ma tam „przepisów”, szczegółów uprawiania seksu,...

Anisa4 | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Dawno tak się nie wynudziłam. Parę razy zdarzyło mi się zasnąć w trakcie czytania. Bardzo ciężko mi było przetrwać do samego końca. Postacie mało wyraziste, nieciekawe i płytkie. 50-letnia kobieta, która sypia prawie z każdym bo szuka miłości, 40-letni podrywacz dla którego wiek ma ogromne znaczenie i jego przyjaciel, który zazdrości koledze ze szkolnych lat. I tyle mogę o nich powiedzieć. Bohaterowie dużo rozmawiają między sobą o swoim życiu. Jednak ich biografie są przedstawione w tak mało ciekawy sposób , że nie wczułam się ich życiowe problemy. Dodatkowe opisy do rozdziałów są zbędne i nic nowego nie wnoszą. Po prostu zapełniają kolejne strony.

Zaskoczyło mnie zakończenie, które było jedynym sensownym akcentem całej powieści i nieco ożywiło nudną fabułę.

Dla mnie była to strata czasu.

czytambolubie | 2017-01-03
Przeczytana: 26 września 2017