W poszukiwaniu rozwiązania. Przewodnik po terapii krótkoterminowej.

Tłumaczenie: Przekład zbiorowy pod redakcją Renaty Stasińskiej-Soprych
Wydawnictwo: Galaktyka
Becoming a solution detective
Artur

To znakomita książka zarówno do indywidualnej lektury, jak i do wykorzystania w charakterze pomocy w szkoleniach dla psychoterapeutów, psychologów czy pracowników socjalnych. Jej autorzy to założyciele Brief Therapy Group w Dublinie – Centrum Psychoterapii i Doradztwa – wiodącej placówki szkolącej profesjonalistów w zakresie terapii krótkoterminowej w Irlandii. Książka ta jest esencją ich doświadczeń i przydatnym przewodnikiem w praktyce terapeutycznej.

Niełatwo jest napisać dobry poradnik na temat terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu – a to właśnie udało się autorom tej książki. Przeczytacie ją z przyjemnością. Dostarczy wam dostatecznie dużo informacji o tej metodzie terapii, aby zachęcić was do stosowania jej zaraz po przeczytaniu książki
Jeżeli jesteś studentem psychoterapii, ta książka bardzo ci się spodoba. Przede wszystkim ma ona właściwą objętość i zawiera wystarczająco dużo wskazówek dotyczących tego podejścia w psychoterapii, byś już następnego dnia mógł zacząć testowanie ich w swojej pracy z klientami. Jeśli jesteś profesjonalnym psychoterapeutą, lektura tej książki pozwoli ci odkryć wyjaśnienie skomplikowanych koncepcji psychologicznych, czego nie znajdziesz w wielu podobnych pozycjach.
Jeżeli poszukujesz terapii dla siebie, lepiej nie czytaj tej książki. Zawiera ona tyle obrazowych przykładów i użytecznych ćwiczeń, że mógłbyś rozwiązać swój problem samodzielnie, a to nie byłoby korzystne z punktu widzenia działalności psychoterapeutów.
ze słowa wstępnego Ben Furman, psychiatra, dyrektor Reteaming International, Finlandia,

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2007

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl