Zgłosuj na książki roku 2017

Mikrobiologia dla stomatologów

Wydawnictwo: Edra Urban & Partner
zdrowie, medycyna
youstyna

Przedstawiamy najnowsze wydanie tej cieszącej się niezwykłym powodzeniem książki. Oferuje ona czytelnikom wszystko, co niezbędne do pełnego zrozumienia mikrobiologii, jako że jest ona ściśle powiązana z nowoczesną praktyką stomatologiczną. Czytelnie napisana, w pełni kolorowa książka w wyjątkowy sposób przedstawia mikrobiologię w postaci sześciu działów. Odnosi się do licznych aspektów...

Czytelnie napisana, w pełni kolorowa książka w wyjątkowy sposób przedstawia mikrobiologię w postaci sześciu działów. Odnosi się do licznych aspektów mikrobiologii i jej powiązań z praktyką dentystyczną w sposób logiczny i łatwy do zrozumienia.

W pierwszej części książki omówiono ogólne zasady mikrobiologii, jak również przejrzyście przedstawiono podstawy immunologii. Następne rozdziały to prezentacja mechanizmów chorób, ze szczególnym uwzględnieniem mikroorganizmów, które są istotne z punktu widzenia stomatologa. Książka kończy się praktyczną dyskusją na temat przekazywania zakażeń i zapobiegania temu zjawisku.

Połączenie łatwego w odbiorze tekstu oraz bogactwa rycin sprawia ,że podręcznik ten na całym świecie stanowi pierwszy wybór studentów stomatologii w omawianej dziedzinie.

W publikacji :

zrozumiałe przedstawienie przedmiotu sprawia, że podręcznik jest przydatny na każdym etapie kształcenia
blisko 300 tabel i ilustracji, na których przedstawiono informacje kliniczne, diagnostyczne i praktyczne w łatwy i zrozumiały sposób
przydatne boksy omawiające kluczowe fakty to użyteczne przypomnienie wiedzy
na końcu każdego rozdziału jest cześć umożliwiające sprawdzenie stopnia przyswojenia informacji oraz zrozumienia istotnych faktów
informacje zawarte w podręczniku ściśle korelują z potrzebami dentystów (np. omówiono jedynie najistotniejsze bakterie, w skrócie przedstawiono wiedzę o wirusach i grzybach)
szczegółowy słowniczek i lista skrótów
najnowsza nomenklatura mikroorganizmów, najnowsze informacje w odniesieniu do bakterii niehodowlanych i nowych technik molekularnych
rozbudowany dział na temat biofilmów jamy ustnej i ich związku z chorobami ogólnoustrojowymi jak choroba serca, cukrzyca, powikłana ciąża i szpitalne zapalenie płuc
całkowicie nowy rozdział na temat mikrobiologii w odniesieniu do zapalenia błony śluzowej dookoła implantu (periimplantitis)

źródło opisu: http://www.wydawnictwopzwl.pl/dziedziny-medyczne/m...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwopzwl.pl/dziedziny-medyczne/m...»