Ava&Frank. Wojna i miłość

Czarno na Białym
2016-09-30
2016-09-30
Mirosława Wroniecka

Dobra pozycja dla każdego kochającego dawne Hollywood, ale zdecydowanie zbyt mało o Avie i Franku razem. To raczej odrębne życiorysy dwóch gwiazd, których trajektorie zderzały się na chwilę po to, żeby wybuchać i płonąć już osobno. Niemniej warto.

2030

Dowiedziałam się o wielu amantach, krótkotrwałych małżeństwach z nieodpowiednimi typami, którzy wykorzystywali ją, żerowali na jej sławie bądź
Odnalazłam wiele podobieństw z Marylin Monroe(szkodaże nigdy razem nie zagrały),ale jej główną słabością byli torreadorzy, a nie leki nasenne i alkohol.
Dowiedzieć się można o seryjnych krótkotrwałych małżeństwach gwiazd- aby się przespać z aktorami/aktorkami, trzeba się było hajtnąć.
Niezwykle toksyczny, ale i intensywny oraz burzliwy związek Sinatry z Ava. Gdy się poznali, mieli innych partnerów, a Frankie cieszył się złą słąwą niepoprawnego kobieciarza. Być może jako jedyna Ava nie dała mu się stłamsić, wtłoczyć w ramki posłusznej żony. Wybrała film i karierę, nie zdecydowała sie na macierzyństwo. Bardzo wszechstronna analiza obojga, pogłębiona psychologia, całościowe ujęcie ich przywar , słabostek i dziwactw. Mimo wszystko całe życie oddziaływali na siebie, Ava przeżywała męki zazdrości gdy ożenił się z Mią Farrow. Fabryka snów od podszewki-i to w epoce wielkich gwiazd, zdecydowanie na plus za drobiazgowe reporterskie śledztwo i obiektywizm.

Uwielbiam stare kino, a zwłaszcza te lata, kiedy błyszczała Ava Gardner, Lana Turner czy Bette Davis. Najpiękniejsza kobieta Hollywood urodziła się jako Betty Gardner, ale dostrzeżono jej potencjał gdy była nastolatką. Autor pokazał, jak z dziewczątka stała się uwodzicielką, aktorką o wielkiej klasie i talencie. Miała też dość wybuchowy temperament i kochliwą naturę....

po dosyć miernej książce Barbary Sinatry (słabe mam o tej kobiecie zdanie),ta pokazuje Sinatrę ze wszystkimi jego wadami i faktem, iż człowiek ten miał dużą potrzebę miłości a przez całe życie był bardzo zagubiony. Miłość do Avy toksyczna, spalała ich oboje.

Bardzo ciekawa książka!

Bardzo ciekawa książka!

Postać Franka Sinatry kojarzyła mi się wyłącznie z doskonałym tancerzem i piosenkarzem niż aktorem,który oddawał całe serce w wykonywaną pracę,z przyjemnością oglądałam filmy z jego udziałem.Tym bardziej postanowiłam zapoznać się z tą biografią i był to udany czas. Książka jest bardzo interesująca, opisana chronologicznie i spójnie. Dużo ciekawych informacji zarówno o Avie jak i o Franku oraz o ludziach wokół nich. Fajnie się czytało.Polecam.

Franka Sinatrę zawsze łączyłam z mafią, kasynami, nielegalnymi pieniędzmi,wieloma kochankami a także dzikimi imprezami. Jednak John Brady w tej książce przedstawia nam zupełnie inną stronę Franka- szaleńczo zakochanego w przepięknej Avie Gardner. Autor odkrywa przed nami tajemnice tego burzliwego związku, pokazuje nam życie tych dwojga nieszczęsnych ludzi, którym nie było pisane być razem, mimo że walczyli o to do końca swoich dni.
Książka jest napisana chronologicznie, posiada wiele wspomnień Avy, Franka i ludzi którymi się otaczali, a także posiada zdjęcia, dzięki którym możemy poznać sylwetki tych postaci.

• Biblioteka Główna
  • Biblioteka publiczna