Ava&Frank: Wojna i miłość

Tłumaczenie: Mirosława Wroniecka
Wydawnictwo: Czarno na Białym
Frank & Ava
Małgorzata

Historia namiętnej miłości i wojny toczącej się za zamkniętymi drzwiami.Mickey Rooney ożenił się z Avą Gardner, bo potrzebował nowej zdobyczy. Artie Show potraktował ją jak głupią brunetkę, której dał listę lektur do przeczytania w czasie miodowego miesiąca. Później, po romansach z Howardem Hughesem i wieloma innymi, pojawił się Frank Sinatra. Namiętność do Avy zniszczyła jego małżeństwo i...

Namiętność do Avy zniszczyła jego małżeństwo i doprowadziła prawie do ruiny. Szalony romans tej pary złamał wszelkie zasady pruderyjnej epoki. Frank zostawił żonę i dzieci, aby na oczach świata uganiać się za Avą. Stali się parą romantycznych buntowników, za którą krok w krok podążała prasa.
– Gdy Frank był w nastroju, stawał się najbardziej czarującym i uroczym mężczyzną – wyznała Ava.
Pobrali się, lecz wówczas zaczęły się kłótnie, zdrady, rozstania i pojednania. Ostatecznie doszło do rozwodu, bo uznali, że wszystko między nimi się skończyło. Ale się nie skończyło.
Nastały pełne udręki lata. Mimo że każde z nich miało wiele romansów, utrzymywali swój związek, lecz w tajemnicy. Próbowali do siebie wrócić, wszystko rozpocząć od nowa i chociaż im to się nie udało, opiekowali się sobą, aż po kres.
Historia miłości tej pary nigdy nie była w pełni zbadana – aż do teraz. „Frank&Ava: Wojna i miłość” zgłębia życie tej dwójki kultowych gwiazd i ich wieloletniego związku.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarno na Białym

źródło okładki: http://www.wydawnictwocnb.pl/resources/2/abf43e9c7...»

upsidedown | 2019-02-17

Franka Sinatrę zawsze łączyłam z mafią, kasynami, nielegalnymi pieniędzmi,wieloma kochankami a także dzikimi imprezami. Jednak John Brady w tej książce przedstawia nam zupełnie inną stronę Franka- szaleńczo zakochanego w przepięknej Avie Gardner. Autor odkrywa przed nami tajemnice tego burzliwego związku, pokazuje nam życie tych dwojga nieszczęsnych ludzi, którym nie było pisane być razem, mimo że walczyli o to do końca swoich dni.
Książka jest napisana chronologicznie, posiada wiele wspomnień Avy, Franka i ludzi którymi się otaczali, a także posiada zdjęcia, dzięki którym możemy poznać sylwetki tych postaci.

ANNA | 2019-01-15
Na półkach: 2019, Przeczytane, BIOGRAPHY