Harley Quinn: Zamotana

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Cykl: Harley Quinn (Egmont) (tom 2) | Seria: Nowe DC Comics!
Wydawnictwo: Egmont Polska
Harley Quinn Vol. 2: Power Outage
DC Comics, Harley Quinn, Joker
komiksy

Drugi tom przygód byłej dziewczyny Jokera. Kiedy autentyczna superbohaterka Power Girl spada z nieba na Coney Island, Harley Quinn nie waha się ani przez chwilę: szyje sobie nowy kostium, by cierpiąca na zanik pamięci Power Girl uwierzyła, że są parą walczących ze zbrodnią bohaterek. Jak długo Harley zdoła odgrywać rolę uczciwej, praworządnej heroiny? Ponadto w albumie – spojrzenie w...

Drugi tom przygód byłej dziewczyny Jokera.

Ponadto w albumie – spojrzenie w przyszłość najgorętszej pary złoczyńców! Harley i Joker spotykają się ponownie w historii Koniec przyszłości.

A także – Harley na Comic-Conie! Szalona wyprawa do San Diego, rysowana przez Amandę Conner, Dave’a Johnsona i całą plejadę utalentowanych artystów.

źródło opisu: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/312918-harley-quinn-2-zamotana

źródło okładki: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/312918-harley-quinn-2-zamotana

Marek Adamkiewicz | 2016-10-27

„Miejska Gorączka” dobitnie pokazała, że postać Harley Quinn trafiła w dobre ręce. Amanda Conner i Jimmy Palmiotti ewidentnie czują tę porywczą osóbkę – pierwsze osiem zeszytów z linii The New 52 przyniosło niesamowicie wciągającą, radosną rozrywkę, której towarzyszyło całe morze upchanej na efektownych kadrach przemocy. Jak jednak wiadomo, prawdziwym wyzwaniem jest utrzymać wysoką twórczą formę przez dłuższy czas, toteż twórcy dopiero teraz mają okazję udowodnić, że wiedzą dokąd zmierzają i mocno trzymają stery prowadzonej przez siebie serii. Jak więc wypadł „tom próby”? Cóż, nie ma co przedłużać i sztucznie kreować napięcia – wciąż jest bardzo dobrze.

W życiu Harley Quinn nie ma miejsca na nawet krztynę rutyny. Nieobliczalna antybohaterka cały czas jest właścicielką kamienicy w Nowym Jorku, jednak fakt posiadania nieruchomości nie wnosi do jej codzienności żadnej stabilizacji, a kłopoty jak pukały do drzwi, tak wciąż to czynią. Na pierwszy ogień była psycholog w Azylu Arkham...

comboometga | 2016-12-07
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Po tej części jestem jeszcze bardziej zawiedziona serią Harley Quinn. Tłumaczenie w pewnych momentach zabija, aż szkoda czytać, niektóre teksty bez sensu, jak scenariusz 5-latka z dziwnymi słowami i neologizmami, które miały być śmieszne, a nie są. Wiele rzeczy zbyt ponaciąganych.
Pierwsza część jakoś w miarę przeszła, ale po 1/3 tej, myślałam o jej odłożeniu. Nie wiem, czy chce mi się płakać, czy płakać, po ich skończeniu, naprawdę.
Czekałam głównie na sceny z Jokerem, których było tyle, co kot napłakał i to niezbyt zadowalających. Wątek z Power Girl również dziwny, zbyt dużó sci-fi, które kompletnie tu nie pasowało. Nie wiem.

GrublukTheGrim | 2016-10-05
Przeczytana: 05 października 2016

Drugi tom poczynań Harley nie przynosi zawodu. Jest tu wszystko, za co polubiłem tą nieco inną (od pozostałych wydawanych przez DC) serię. Humor, nawiązania do popkultury oraz nieprzewidywalna i na swój sposób urocza bohaterka zapewniają rozrywkę najwyższej próby. Oczywiście skierowaną wyłącznie do dorosłego czytelnika. ;-)
Dodatkowym atutem tomu jest relacja z wizyty Harley na Comic-Conie (spotkanie z Jimem Lee - rewelacja!) oraz historia opowiadająca historię jej życia.
Jak najbardziej polecam!

Krzysztof Lewandowski | 2017-06-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Wyjątkowo słaby komiks, czego bardzo żałuję, bo postać Harley Quinn niewątpliwie ma duży potencjał. Niestety przez większość czasu pozostaje chaotyczną bohaterką, ekscytującą się wszystkim do przesady. Najlepszy przykład - będący zarazem najgorszą częścią "Zamotanej" - to historia połączona z Comic-Conem. Nie dzieje się nic ciekawego, Harley tylko podnieca się na każdym kroku albo popada w tarapaty przez własną głupotę.

No właśnie. Twórcy nie wiedzą, gdzie leży granica między głupotą a szaleństwem, które faktycznie mogłoby ekscytować. Po prostu tworzą kolejne absurdalne epizody, ale nie potrafią je interesująco opowiedzieć. Ten komiks to zwyczajny chaos realizowany bez spójnej, atrakcyjnej wizji. Np. bohaterka udaje się na pojedynki wrotkarzy. Nic z tego nie wynika poza przesadzoną przemocą. To ma mnie zachwycać? Lepiej sprawował się wątek z fanem Harley Quinn, który został szybko ucięty (choć pewnie w następnych tomach powróci).

Humor jest niesamowicie prymitywny. Najczęściej...

mario44 | 2017-09-11
Kaś | 2017-08-15