Immunologia i immunoterapia

Wydawnictwo: MedPharm Polska
zdrowie, medycyna
youstyna

Immunologia i immunoterapia autorstwa trzech niemieckich naukowców, pracowników uniwersytetów medycznych w Monachium i we Frankfurcie nad Menem, to dzieło wyjątkowe i jednocześnie pierwsza taka książka na polskim rynku wydawniczym. Oprócz podstawowej wiedzy immunologicznej, pozwalającej zrozumieć mechanizmy związane z działaniem układu odpornościowego, książka ta jest także źródłem fachowej wiedzy na temat szeroko pojętej immunoterapii.

Pierwsza część, obejmująca około jednej trzeciej całości, zawiera najważniejsze informacje dotyczące mechanizmów odpowiedzi wrodzonej i nabytej, a także interakcji komórek i czynników humoralnych. W drugiej części, składającej się z dziewięciu rozdziałów, ommawia różnego rodzaju immunomodulacje, takie jak immunosupresja czynna i bierna, immunostymulacja, różne typy szczepionek, przeciwciała oraz leki przeciwalergiczne. Dzięki temu jest to źródło wiedzy z zakresu farmakodynamiki, farmakokinetyki, wskazań do stosowania poszczególnych preparatów i innych aspektów niezbędnych w praktyce klinicznej. W książce przedstawiono również zagadnienia związane z metodami diagnostyki oraz otrzymywania preparatów immunologicznych.

Bardzo szczegółowa narracja tekstu, dużo schematycznych rycin, tabel oraz ramek podsumowujących najważniejsze informacje, ułatwiają przekaz merytoryczny trudnej wiedzy, a dla zaawansowanego w problematyce immunologii czytelnika, stanowią prawdziwą ucztę intelektualną. Swoją wyjątkowość książka ta zawdzięcza również faktowi, iż zawarte są w niej liczne nowinki naukowe, zwykle niespotykane w innych publikacjach tego typu.

Podręcznik Immunologia i immunoterapia to oryginalne dzieło, bogate pod względem faktograficznym, którego wartość docenią przede wszystkim lekarze wykorzystujący w swojej praktyce klinicznej różne formy i odmiany immunoterapii. Książka będzie też cenną pomocą dla immunologów ogólnych, farmaceutów oraz nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia z immunologii klinicznej jako źródło nowoczesnej wiedzy z zakresu szeroko pojętej immunologii i immunoterapii.

źródło opisu: http://www.medicon.pl/immunologia-i-immunoterapia/25088

źródło okładki: http://www.medicon.pl/immunologia-i-immunoterapia/25088