Egzorcyzm. Okultyzm i zjawiska paranormalne

Wydawnictwo: Esprit
Exorcism. Encounters with the Paranormal and the Occult
poradniki
Szynszyla01

Ojciec Jose Francisco C. Syquia, przełożony egzorcystów w archidiecezji Manili na Filipinach, postanowił podzielić się swoimi obserwacjami na temat związków między okultyzmem, zjawiskami paranormalnymi a zagrożeniami duchowymi. Na Filipinach, gdzie chrześcijaństwo nie wszędzie zdołało usunąć wpływy dawnych pogańskich kultów i gdzie wciąż popularne są obrzędy i zaklęcia mające zapewnić przychylność "dobroczynnych" duchów, problemy te są szczególnie dobrze widoczne.

Książka Egzorcyzm opisuje wstrząsające historie spotkań egzorcysty z osobowym złem. Dzięki przedstawieniu tych przerażających zjawisk i sytuacji w kontekście nauki Kościoła i praktycznego doświadczenia katolickich egzorcystów, zyskujemy głębsze ich zrozumienie. To doskonały przewodnik po świecie duchowym i jednocześnie wielka pomoc w sytuacjach zagrożenia demonicznego.

źródło opisu: esprit, 2016

źródło okładki: https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&am...»

jarekao | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Bardzo dobra książka. Można się dużo dowiedzieć o Filipinach i występujących tam wierzeniach. Wszystkie książki/filmy o egzorcyzmach pokrywają się więc coś musi być na rzeczy. Nie ma tu jakichś strasznych historii. Książka przedstawia typową pracę egzorcysty.

BookParadise | 2016-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Recenzja również na: https://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

Na temat egzorcyzmu powstało wiele filmów, książek i chyba nawet słyszałam piosenki.

A jak jest naprawdę?

Książka "Egzorcyzm" pochodzi z mało zachęcającego dla niektórych osób przewodników i książek religijnych. Ja znalazłam w niej jednak wiele opisanych historii osób opętanych, tych, które natknęły się na prawdziwe zło (w dodatku to prawdziwe historie!), dlatego książka nie była dla mnie absolutnie nieciekawa.

"Egzorcyzm", mimo że nie pisane były łatwym językiem (bo jednak jest to dość ambitna pozycja) i czasem musiałam się zatrzymać, żeby nad pewnymi rzeczami się zastanowić, nie był dla mnie czymś w rodzaju "muszę przeczytać, ale raczej CHCĘ".

W książce nie ma akcji, nie ma jako takiej fabuły- są lekcje, rozważania, nauki.Opisy historii, których Ojciec był świadkiem.

Pewnie wielu z was odpuści sobie lekturę tej książki- a ja to rozumiem. Nie jest to pozycja, po którą można sięgnąć od tak.

Odpowiedzcie...

Aleksandra | 2017-04-29