Mężczyzna od A do Z

Wydawnictwo: Fides
poradniki

Książka Mężczyzna od A do Z to swoisty alfabet Jacka Pulikowskiego. Jej dopełnieniem jest druga książka: Kobieta od A do Z. Ten alfabet, to alfabet każdego mężczyzny. Trzeba go poznać, by lepiej poznać siebie. Każdy rozdział obejmuje hasła na określoną literę, od A do Z. Oczywiście hasła dobrane są tak, aby dokładnie scharakteryzować zarówno mężczyznę jak i kobietę. Dzięki tym książkom...

Dzięki tym książkom możesz dowiedzieć się więcej zarówno o sobie, jak i o płci przeciwnej. Dowiesz się jak na wybrane sprawy patrzysz Ty, a jak Twój mąż lub Twoja żona.

Po przeczytaniu kilku rozdziałów przewrotnie zapytałem sam siebie: No i co mi z tej wiedzy?

I tu jest klucz. Zrozumienie sposobu myślenia i odczuwania drugiej osoby pozwala ją lepiej poznać i zrozumieć motywy jej działania. A zrozumienie pozwala odpowiednio zareagować zarówno w sytuacjach trudnych jak i w tych miłych, gdy możemy swoją drugą połówkę mile zaskoczyć.

źródło opisu: http://www.jacek-pulikowski.izajasz.pl/mezczyzna-od-a-do-z.html

źródło okładki: https://izajasz.pl/ksiazki/mezczyzna-od-a-do-z.jpg

Agnieszka | 2019-10-22
Przeczytana: 22 października 2019

"Małżeństwo i rodzina powinno stać się
najważniejsza firmą w życiu mężczyzny"

Książka - przewodnik po męskim świecie, oparta o wizję cech mężczyzny, do których warto powrócić.

Elliean | 2018-10-09
Przeczytana: 08 października 2018

Po przeczytaniu tej książki upewniłam się, że pana Pulikowskiego zdecydowanie wolę słuchać (a polecam nawet na żywo) i miałam tę okazję niż czytać. A może książka nie zaciekawiła mnie na tyle przez to, że już to wiem?
W każdym razie książka jest dobra dla osób, dziewczyn lub chłopaków w przedziale wiekowym do (!) gimnazjum mniej więcej. Pisana prostym językiem porusza wiele ciekawych i też tych oczywistych zagadnień, ale z punktu widzenia mężczyzny. Pomaga lepiej poznać ich świat i go zrozumieć.
Od czasu do czasu dobrze sobie taką wiedzę "odświeżyć".

Niewiemkimjestem92 | 2018-07-08
Przeczytana: styczeń 2018

Co zrobić by lepiej zrozumieć mężczyzn

MarcinKaczmarczyk | 2016-06-03
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Miałem delikatnego kaca po tej książce. Nie lubię uniwersalnych prawd o mężczyznach. W ogóle nie lubię uniwersalnych prawd. Lubię autora ale to za mało żeby pisać o tej książce tylko dobrze. Fragmentami interesująca ale kiedy tylko coś przykuło moją uwagę, zaraz dostawałem strzał nudy.

Fani autora pewnie i tak przeczytają :-)

Rysia | 2016-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2016

No cóż.... Ta książka podobała mi się średnio. Myślę, że jest trochę zbyt pesymistyczna. Jacek Pulikowski do co drugiej męskiej cechy dopisuje: "niestety w dzisiejszych czasach u mężczyzn ta cecha zanika." Po czym podaje tysiąc pięćset sto dziewięćset takich negatywnych przykładów. Zamiast tego mógłby napisać jeden przykład, ale pozytywny. Bo przecież nie wszyscy mężczyźni zdradzają swoje żony, są skąpi i nie pamiętają, co to honor. Autor książki mógł przytoczyć przykład honorowego mężczyzny stającego w obronie kobiety, hojnego, kochającego.... Szarmanckiego, całującego kobiety w rękę. Nie rozumiem, czemu tego nie zrobił. Przecież taki przykład jest o wiele bardziej wartościowy.

niepoczytalna com | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

Książka wydaje się być jeszcze nudniejsza niż "Kobieta od A do Z". Być może dlatego, że jest dedykowana mężczyznom. W dalszym ciągu podtrzymuję, że p. Pulikowski powninien trochę powściągać swoje palce (bo w przypadku książki, nie język).