Metafizyka kultury. Grabmann, Maritain, neoscholastyka polska.

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna
Grobsol

Neoscholastyka narodziła się z potrzeby aktualizacji katolickiej filozofii dotyczącej współczesności, a przede wszystkim kultury, która na przełomie XIX i XX wieku wydawała się zmierzać ku zupełnemu odrzuceniu sfery sacrum z życia społecznego. Rozwój tego nurtu filozoficznego przyspieszyły prace dwóch osób: Martina Grabmanna oraz Jaquesa Maritaina, historyka oraz filozofa. Autor książki...

Autor książki opisuje procesy klarowania się nurtu neoscholastycznego oraz środowisko, które z wielką energią przystąpiło do przywracania myśli św. Tomasza współczesności w Europie, ale przede wszystkim w Polsce.

źródło opisu: Własne

źródło okładki: Własne

Grobsol | 2016-08-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Książka głównie wymienia sympozja, artykuły i osoby, które tworzyły nurt neoscholastyki w XX wieku.

Na półkach