Stany nagłe. Neurologia

Wydawnictwo: Medical Tribune
zdrowie, medycyna
youstyna

Dyżur lekarski niewątpliwie jest stresem, zwłaszcza w czasach, gdy w szpitalach do minimum ograniczana jest liczba personelu medycznego. Coraz częściej zatem lekarze dyżurujący mogą liczyć tylko na własną wiedzę, doświadczenie, umiejętności i zawodową intuicję. W stanach nagłych, kiedy o losie pacjenta decydują godziny albo minuty, bardzo cenna jest umiejętność podjęcia właściwej decyzji.

Naszym głównym celem jest przedstawienie w krótkiej formie problematyki stanów nagłych w chorobach neurologicznych. Wybór zagadnień jest subiektywny i być może nie znajdą Państwo wszystkich interesujących Was tematów. Poszczególne rozdziały przygotowali doświadczeni specjaliści ? uwzględniono w nich obowiązujące standardy postępowania oraz zasady dobrej praktyki lekarskiej. Książka ma służyć jako podręczna pomoc, a skrótowa forma ma ułatwić korzystanie z niej na przykład w czasie dyżuru. Mamy jednak nadzieję, że zawarte w niej informacje posłużą nie tylko lekarzom, ale również studentom medycyny, pielęgniarkom i ratownikom medycznym.
prof. nadzw. dr hab. n. med
Halina Sienkiewicz-Jarosz

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/stany-nagle-neurologia/