Rotmistrz Pilecki - raporty z Auschwitz

Witold Pilecki Wydawnictwo: Capital Book historia
Capital Book
rotmistrz Witold Pilecki historia II wojna światowa Auschwitz holokaust obóz koncetracyjny
historia
2016-01-01

Niezwykła książka.Historia wybitnego człowieka.Bohatera Narodowego,o którym tak mało się mówi,walczącego o Polskę.Polecam przeczytać.

Raport z piekła spisany ręką dobrowolnego uczestnika ponurego spektaklu dehumanizacji i bezinteresownego okrucieństwa. Uderzający jest chłodny dystans z jakim autor opisuje dantejskie sceny odbywające się w KL-ach, wolę przetrwania i prawdę o ludziach pozbawionych jakichkolwiek hamulców społecznych, które znamy na co dzięń.

Dlaczego nie uczono mnie w szkole o Pileckim? Dlaczego nie uczono mnie w szkole o Żołnierzach Wyklętych? Dlaczego nie uczono mnie w szkole o Wołyniu?

Trudno jest oceniać tego rodzaju literaturę. To nawet nie jest literatura faktu, tylko to są słowa, które wyszły spod pióra samego rotmistrza. Nie będę pisała na temat wrażeń obozowych. Na podstawie tego w jaki sposób pisał...

Niezwykły Bohater który dobrowolnie trafił do Auschwitz i przeżył to piekło opisuje codzienny koszmar z jakim zmagali się więźniowie NIEMIECKICH obozów koncentracyjnych !!!!!!

Lektura obowiązkowa.

Sięgnęłam po tę książkę wyłącznie po to , aby poznać bliżej osobę rotmistrza , którego objęła dekomunizacja mojej ulicy. Polecam ,teraz z całą pewnością mogę powiedzieć że jestem dumna z tej nazwy. Książka mnie zachwyciła a nawet doprowadziła do śmiechu jak oszukiwali nazistów.

Dwa zastrzeżenia do wydanie , czcionka stylizowana na maszynopis nieprzyjemna ,pragmatycznie odradzam wszystkim czytania pierwszego raportu , który jest uboższą wersją tego co znajdziemy później .
Sam raport jest świetnie napisany czyta się go niczym dobrą powieść , zachwyca erudycja Witolda Pileckiego obawiałem się trochę ,że moje wyobrażenie zderzy się z prostym...

10/10. Jednak komuna dalej rządzi w tym kraju... jak mało jest informacji w mediach o rotmistrzu Pilecki... Promowani są pseudo bohaterzy typu Bolek.
Dokonanie Witolda Pileckiego- Bohatera Narodowego winny być głoszone na całym świecie, bo któż byłby gotów poświęcić swoje życie i zdrowie by dobrowolnie wejście w samo centrum zła jakim był obóz w Auschwitz.

Zdecydowanie...

"Rotmistrz Pilecki. Raporty z Auschwitz" to książka wybitna. Trudną ją porównywać z innymi, choć o podobnej tematyce na rynku wydawniczym pojawiło się już wiele. Każda z nich jest inna, bo każdy człowiek przeżywał swoje wojenne losy inaczej. Ja czytając raport Rotmistrza Pileckiego czasem miałam mieszane uczucia, co do działań Rotmistrza, ale on sam wielokrotnie podkreślał,...

Raporty Pileckiego „pochłonąłem jednym tchem”. Opis Auschwitz oczami oficera, który na ochotnika znalazł się w obozie i budował tam siatkę organizacji podziemnej, to jak powieść sensacyjna. Opisane sytuacje i dramaty faktycznie miały miejsce, więc podczas lektury nachodził smutek i współczucie dla opisywanych osób.
Gorąco polecam przeczytanie „Raportów z Auschwitz”, a Panu...

Dyskusje

• Historia