Śmierć i umieranie

Wydawnictwo: Alma-Press
Filozofia, etyka, psychologia, śmierć
filozofia i etyka
michaltrudny

Antonina Ostrowska poruszyła problem śmierci, problem trudny, bo wiąże się zazwyczaj z cierpieniem, obawą przed śmiercią. Ostrowska pisze o tym, że dawniej oswajano śmierć, a dzisiaj udaje się, że jej nie ma. Wynika z tego cała masa problemów. Ludzie nie potrafią sobie z tym problemem radzić. Również problem żałoby, zwłaszcza po stracie dziecka w dzisiejszych czasach jest traumatycznym przeżyciem. W książce można znaleźć szereg innych problemów jak przygotowywać osoby bliskie zwłaszcza dzieci do śmierci kogoś z rodziny. Pojawiają się też pytania o sens życia i śmierci.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Alma - Press 1991