Rycerze Sidonii #2

Tłumaczenie: Tomasz Molski
Cykl: Rycerze Sidonii (tom 2)
Wydawnictwo: Kotori
Sidonia no Kishi
akcja, dramat, sci-fi, kotori, manga, nihei
komiksy
d2b

Kadet, któremu powierzono legendarną maszynę bojową, w końcu wyrusza do walki. W noc Festiwalu Grawitacji czwórka najlepszych pilotów Sidonii stawia czoła tajemniczej formie życia zwanej pustelniakiem. By uniemożliwić wrogowi dostanie się na pokład, kapitan statku decyduje się na desperacki krok. Wychowany w podziemiach Sidonii Nagate Takanize, ryzykując własnym życiem, rzuca się na ratunek...

Wychowany w podziemiach Sidonii Nagate Takanize, ryzykując własnym życiem, rzuca się na ratunek dryfującej w przestrzeni kosmicznej Shizuce Hoshijiro - dziewczynie, którą poznał jako jedną z pierwszych osób po wydostaniu się na powierzchnię.

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Wkp | 2017-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

NA RATUNEK

Pierwszy tom „Rycerzy Sidonii” okazał się naprawdę udaną, lekką, choć mroczną zarazem opowieścią o walce mecha z kosmicznym najeźdźcą. Ciąg dalszy, jak przystało na dobrą kontynuację, rozwija wszystkie zapoczątkowane wątki i dodaje kilka ciekawych informacji. Pytań nadal jest wiele, przybywają nowe postacie, a atmosfera się zagęszcza. Więcej jest też emocji i zdarzeń, a manga z każdą stroną robi się coraz lepsza.

Całość mojej recenzji na blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/04/20/rycerze-sidonii-2-tsutomu-nihei/

książek: 2014
Isil | 2017-04-21