Okładka książki Dekoncentracja administracji publicznej

typ
papier
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Dekoncentracja administracji publicznej nie była dotychczas przedmiotem gruntowynych badań naukowych, chociaż zalicza się ją obecnie do podstawowych instytucji prawa administracyjnego. W prezentowanej pracy autor postawił za podstawowy cel badawczy kompleksowe opracowanie instytucji dekoncentracji administracji publicznej. Ujęcie instytucjonalne gwarantuje dochowanie poprawnego sposobu myślenia prawniczego. Jako element gatunkowy dekoncentracji administracji publicznej należy zatem wyeksponować przekazanie kompetencji administracyjnej, zachodzące między dwoma organizacjami administracji publicznej. Lepsze zrozumienie tego procesu jest możliwe przez ograniczenie rozważań do płaszczyzny funkcjonalnej. Następnie teza wyjściowa zakłada, że dekoncentracja administracji publicznej polega na ustanowieniu przez określony organ administracji publicznej uzyskującemu kompetencję wykonianie odpowiadające pierwotnej normie kompetencyjnej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!
Załóż konto za darmo!
Utwórz konto