Lubimyczytać.pl to:

typ
papier
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Dekoncentracja administracji publicznej nie była dotychczas przedmiotem gruntowynych badań naukowych, chociaż zalicza się ją obecnie do podstawowych instytucji prawa administracyjnego. W prezentowanej pracy autor postawił za podstawowy cel badawczy kompleksowe opracowanie instytucji dekoncentracji administracji publicznej. Ujęcie instytucjonalne gwarantuje dochowanie poprawnego sposobu myślenia prawniczego. Jako element gatunkowy dekoncentracji administracji publicznej należy zatem wyeksponować przekazanie kompetencji administracyjnej, zachodzące między dwoma organizacjami administracji publicznej. Lepsze zrozumienie tego procesu jest możliwe przez ograniczenie rozważań do płaszczyzny funkcjonalnej. Następnie teza wyjściowa zakłada, że dekoncentracja administracji publicznej polega na ustanowieniu przez określony organ administracji publicznej uzyskującemu kompetencję wykonianie odpowiadające pierwotnej normie kompetencyjnej.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!
Załóż konto za darmo!

Kalendarium literackie
  • Margit Sandemo
    90. rocznica
    urodzin
    Łzy nie mają nic wspólnego ze słabością.
  • Karol Grünberg
    91. rocznica
  • Kazuya Minekura
    39. rocznica
  • Carlos María Domínguez
    59. rocznica
    urodzin
    Założyć bibliotekę to jak stworzyć życie
  • Pascal Quignard
    66. rocznica
    urodzin
    Każdy z poranków świata przychodzi raz tylko, wszystkie mijają bezpowrotnie
  • Maurice Druon
    96. rocznica
    urodzin
    Zaprawdę, lata mało zmieniają nasz charakter i żaden wiek nie uwalnia nas od błędów. Włosy bieleją szybciej niż znikają wady
  • John Lutz
    41. rocznica
  • Pamela Lyndon Travers
    18. rocznica
    śmierci
    - Baloniki! Różne bywają baloniki, moje dziatki! Dla każdego inny, byle tylko dobrze wybrać!
  • William Shakespeare
    398. rocznica
    śmierci
    Życie jest tylko przechodnim półcieniem, Nędznym aktorem, który swą rolę Przez parę godzin wygrawszy na scenie W nicość przepada - powieścią idioty, Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą.
  • Miguel de Cervantes Saavedra
    398. rocznica
    śmierci
    Sen, to płaszcz, co wszystkie ludzkie troski okrywa, pokarm, co głód zaspakaja, napój, co pragnienie koi, ogień, co od zimna ochrania, chłód, co oziębia gwałtowność ognia, słowem, pieniądz ogólny do nabycia wszystkich przyjemności świata i waga nareszcie, gdzie się równoważą bez najmniejszego oszustwa królowie z pasterzami i mędrcy z głupcami! Dobra to rzecz, panie, sen i nie widzę w tym nic złego, że go ze śmiercią porównywają. Istotnie, niewielka różnica zachodzi między śpiącym a umarłym, chyba, że tamten czasem chrapie, a ten milczy na zawsze.

Znajdź nas na Facebooku