Lubimyczytać.pl to:

typ
papier
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Dekoncentracja administracji publicznej nie była dotychczas przedmiotem gruntowynych badań naukowych, chociaż zalicza się ją obecnie do podstawowych instytucji prawa administracyjnego. W prezentowanej pracy autor postawił za podstawowy cel badawczy kompleksowe opracowanie instytucji dekoncentracji administracji publicznej. Ujęcie instytucjonalne gwarantuje dochowanie poprawnego sposobu myślenia prawniczego. Jako element gatunkowy dekoncentracji administracji publicznej należy zatem wyeksponować przekazanie kompetencji administracyjnej, zachodzące między dwoma organizacjami administracji publicznej. Lepsze zrozumienie tego procesu jest możliwe przez ograniczenie rozważań do płaszczyzny funkcjonalnej. Następnie teza wyjściowa zakłada, że dekoncentracja administracji publicznej polega na ustanowieniu przez określony organ administracji publicznej uzyskującemu kompetencję wykonianie odpowiadające pierwotnej normie kompetencyjnej.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!
Załóż konto za darmo!

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica