Okładka książki Dekoncentracja administracji publicznej

typ
papier
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Dekoncentracja administracji publicznej nie była dotychczas przedmiotem gruntowynych badań naukowych, chociaż zalicza się ją obecnie do podstawowych instytucji prawa administracyjnego. W prezentowanej pracy autor postawił za podstawowy cel badawczy kompleksowe opracowanie instytucji dekoncentracji administracji publicznej. Ujęcie instytucjonalne gwarantuje dochowanie poprawnego sposobu myślenia prawniczego. Jako element gatunkowy dekoncentracji administracji publicznej należy zatem wyeksponować przekazanie kompetencji administracyjnej, zachodzące między dwoma organizacjami administracji publicznej. Lepsze zrozumienie tego procesu jest możliwe przez ograniczenie rozważań do płaszczyzny funkcjonalnej. Następnie teza wyjściowa zakłada, że dekoncentracja administracji publicznej polega na ustanowieniu przez określony organ administracji publicznej uzyskującemu kompetencję wykonianie odpowiadające pierwotnej normie kompetencyjnej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!
Załóż konto za darmo!

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,