Dekoncentracja administracji publicznej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
0 (0 ocen i 0 opinii)
biznes, finanse

Dekoncentracja administracji publicznej nie była dotychczas przedmiotem gruntowynych badań naukowych, chociaż zalicza się ją obecnie do podstawowych instytucji prawa administracyjnego. W prezentowanej pracy autor postawił za podstawowy cel badawczy kompleksowe opracowanie instytucji dekoncentracji administracji publicznej. Ujęcie instytucjonalne gwarantuje dochowanie poprawnego sposobu myślenia prawniczego. Jako element gatunkowy dekoncentracji administracji publicznej należy zatem wyeksponować przekazanie kompetencji administracyjnej, zachodzące między dwoma organizacjami administracji publicznej. Lepsze zrozumienie tego procesu jest możliwe przez ograniczenie rozważań do płaszczyzny funkcjonalnej. Następnie teza wyjściowa zakłada, że dekoncentracja administracji publicznej polega na ustanowieniu przez określony organ administracji publicznej uzyskującemu kompetencję wykonianie odpowiadające pierwotnej normie kompetencyjnej.

Sklep

• Oddam ci słońce
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Złączeni
  • Widok z nieba
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Czarny świt

6 (3 ocen i opinii)
Widok z nieba
Clara Sanchez

6,7 (46 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

8,4 (5 ocen i opinii)
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!
Na półkach
Brak półek