Zakładnicy

Wydawnictwo: Czytelnik

Powieść poświęcona jest dramatycznym dziejom pokolenia polskich inteligentów, którzy w dorosłe życie wkroczyli w czasie II wojny światowej, po wojnie zaś i dokonaniu się w państwie rewolucji ustrojowej próbują odnaleźć swoje miejsce w nowej rzeczywistości. Jest to książka o dylematach polityczno-moralnych generacji Kolumbów , o ich wyborach dokonywanych niekoniecznie w imię wierności wyznawanym ideałom, o podejmowanych przez nich próbach akceptacji i czynnego kształtowania polityczno-społecznego porządku, który został im narzucony.

Ambrella | 2012-04-01
robaczeeek | 2016-01-01