Isle of dogs

Inne wydania

Sensacyjna komedia pomyłek czarny humor, zbrodnia i political fiction.świat policjantów, jakiego dotychczas nie widzieliście. Patricia Cornwell prześciga samą siebie, prezentując prześmiewczą opowieść o codziennej pracy ludzi w błękitnych mundurach. Gubernator stanu Wirginia nakazuje, żeby na wszystkich drogach i autostradach namalowano pasy sygnalizujące ograniczenie prędkości pojazdów, i zarazem ostrzega piratów drogowych, by uważali na specjalny monitoring od tej chwili policjanci będą kontrolować kierowców z helikopterów. W odpowiedzi na tę akcję mieszkańcy ekscentrycznej wyspy Tangier (tytułowej Wyspy Psów), położonej 14 mil od wybrzeży stanu, wypowiadają władzom wojnę, niemal doprowadzając do secesji. Judy Hammer, od niedawna komendant Policji Stanu Wirginia, oraz Andy Brazil, jej podwładny, ale i zaufany człowiek, próbują ratować sytuację, chroniąc mieszkańców stanu przed politykami i vice versa w tej doskonałej, choć mrocznej komedii pomyłek. Wyspa Psów nie jest typową powieścią Patricii Cornwell, autorki znanej dzięki świetnej serii policyjnych thrillerów z doktor Kay Scarpettą, mimo iż główni bohaterowie pojawili się już we wcześniejszych jej książkach ( Krzyż Południa i Gniazdo szerszeni ). W galerii dziwnych i intrygujących postaci znajdziemy tu zwariowaną szajkę złodziei, morderczynię o urodzie anioła oraz niedowidzącego gubernatora z problemami gastrycznymi i rodzinnymi...

Edyta | 2011-11-23

Opis z tyłu książki zaciekawił mnie, ale gdy zaczęłam czytać bardzo się rozczarowałam. Z całą pewnością nikomu nie polecam. Książka jest nie ciekawa i jakaś taka nijaka.

ma_niusia | 2010-11-23
Przeczytana: 15 października 2010

Styl i język charakterystyczny dla autorki, momentami zabawna, ale nie była tak wciągająca jak pozostałe jej książki, które uwielbiam.

Aneta Wąż | 2015-01-14

Książka okropna. Męcząca. Gdzie ten czarny humor? Nie przebrnęłam, a przeczytałam sporo książek tej autorki

Agnieszka W | 2016-11-27
lucyna69 | 2015-07-26