Rzeźbiarka

The Sculptress
83-7120-643-7
literatura angielska, zbrodnia
Dotka76

Rosalind Leigh, utalentowana pisarka, nie potrafi uporządkować życia po tragicznej śmierci córeczki. Od dłuższego czasu nie może zasiąść do pracy nad kolejną książką. Dlatego propozycja wydawcy, by napisała o Olive Martin, odbywającej karę dożywocia za zamordowanie matki i siostry, jest ultimatum. W trakcie rozmów i podążania śladami wydarzeń sprzed wielu lat Rosalind zaczyna wątpić, czy dziewczyna naprawdę jest morderczynią. Wpada na trop afery, której ujawnienie może się skończyć tragicznie dla niej i wielu innych osób.

nikaahonen | 2014-08-29
Na półkach: Przeczytane, ANG
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Obawiam się, że po lekturze "Wędzidła sekutnicy" i "Lodowni" zawiesiłam autorce poprzeczkę zbyt wysoko... Niby jest w "Rzeźbiarce" wszystko to, co i w wyżej wspomnianych powieściach: świetny, elegancki acz lekki styl, oryginalna intryga kryminalna, dobra warstwa psychologiczna, niebanalne postacie kobiet i skomplikowany policjant. Ale jakoś nie mogłam się "wczuć". Czytałam z zainteresowaniem, ale w gruncie rzeczy było mi obojętne, co się stanie z bohaterami (nutkę sympatii poczułam jedynie do siostry Bridget) i jak to się wszystko skończy. Zazwyczaj aż mnie korci, żeby zerknąć na ostatnią stronę kryminału, więc zdecydowanie coś jest z tą książką nie tak.

Dotka76 | 2010-09-08
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 04 września 2010

Takie do poczytania nic specjalnego.

annikap | 2016-09-28
Przeczytana: maj 1999